Mosbacher: 'Polska powinna dostać POKOJOWĄ NAGRODĘ NOBLA!’

Georgette Mosbacher- była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce jest zdania, że Polska powinna zostać uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla. To była jej odpowiedź na pytanie, jak nasz kraj radzi sobie z pomocą dla uchodźców z Ukrainy.

Pomoc uchodźcom wojennym

Georgette Mosbacher była ambasadorką Stanów Zjednoczonych w Polsce w latach 2018- 2021. Ostatnio została zapytana przez dziennikarkę Radia Rampa o to jak ocenia działania rządu i zwykłych ludzi wobec uchodźców z Ukrainy. Georgette Mosbacher odpowiedziała:

Moim zdaniem Polska powinna dostać Pokojową Nagrodę Nobla

Była ambasador Stanów Zjednoczonych podkreśliła, że nasz kraj przyjął 1,8 mln uchodźców wojennych. Mosbacher podkreśliła, że zwykli Polacy przyjęli tych ludzi do swoich domów. Powiedziała:

Oni nie są w obozach

Pomoc z serc Polaków

Najnowsze dane, które publikuje Straż Graniczna wskazują, że funkcjonariusze odprawili na przejściach granicznych 3,138 mln osób z Ukrainy. Georgette Mosbacher ostatnio też odnosiła się do sytuacji za naszą wschodnią granicą. Była ambasador mówiła o 'odpowiedzialności wielkich demokracji Zachodu, które nie zdołały zapobiec wojnie’. Wówczas Mosbacher mówiła:

Putin przecież od dekad sugerował, co zrobi, kawałek po kawałku odcinając ziemię Ukrainy i napadając na niepodległe państwa

Byłą ambasador krytykowała też Brukselę, która 'zajmuje się praworządnością w Polsce i debatuje nad sankcjami’. Georgette Mosbacher mówiła:

Pora powiedzieć to głośno- jeżeli chodzi o problemy z praworządnością, spora część z tego, co docierało na Zachód. było efektem rosyjskiej dezinformacji. Zarówno Unia, jak i Ameryka przyjmowały ją bezkrytycznie

Źródło: Radio Rampa

Zdjęcie: Facebook/ Kancelaria Premiera

 

Komentarze