Mrożące krew w żyłach odkrycie w Starej Hucie. Odkryto 250 zwłok…

Stara Huta: 250 martwych psów znaleziono na posesji „hodowli”. Sprawa trafiła do prokuratury, a małżeństwo prowadzące hodowlę aresztowano tymczasowo na trzy miesiące!

W Starej Hucie na Pomorzu animalsi znaleźli dziesiątki zwłok psów. Skala tej zbrodni poraża, bowiem psy umierały w okropnych męczarniach. Dodatkowo widać, że były bardzo zaniedbane przez właścicieli hodowli.

Aktywiści z OTOZ Animals informują, że sprawa doczekała się reakcji prokuratury w Kartuzach i wobec małżeństwa zostało wszczęte postępowanie. Tymczasowo aresztowano właścicieli na trzy miesiące.

„Inspektorzy wspólnie z policją i inspekcją weterynaryjną odkryli zwłoki psów na posesji, gdzie znajdowała się „hodowla”. Szczęśliwie udało nam się uratować 140 zwierząt, które teraz są pod naszą opieką.” – podali na Facebooku aktywiści z OTOZ. Ocalone zwierzaki dochodzą do siebie, jednak 250 psów było już martwych w czasie interwencji służb.

Brawo Sąd!!
Pani Prokurator!!
Brawo adwokat OTOZ Animals Kancelaria Adwokacka – Michał Gostkowski!! Zastosowano…

Opublikowany przez OTOZ Animals Sobota, 1 maja 2021

Aktywiści z OTOZ Animals proszą również o wsparcie finansowe w utrzymaniu ocalałych zwierząt. Do tej pory zebrali około 66 tysięcy zł.

Źródło: facebook.com

Zobacz także: Gigantyczne kolejki do szczepień na koronawirusa. Jak i gdzie można się zaszczepić?

Komentarze