Petycja przeciwko maskom: Chcemy oddychać normalnie!

W internecie pojawiła się petycja przeciwko obowiązkowemu noszeniu masek.

Petycja nosi nazwę Precz z maseczkami! Chcemy oddychać normalnie! „Metoda na rozszerzenie zakażeń” i obecnie podpisało ją już kilka tysięcy osób.

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia 2020 każdy ma obowiązek zasłaniać usta i nos. Może to mieć miejsce za pomocą maseczki ale też komina, szalika czy apaszki.

Ten nakaz budzi jednak wiele kontrowersji. Choćby z uwagi na niedogodność jaką jest noszenie maski. Wątpliwości pojawiają się także w aspekcie medycznym.

 

>>>Nakaz noszenia maseczki ma poważne luki! (omówienie)

 

Petycja przeciwko maskom pojawiła się na platformie Avaaz:

 

„„Avaaz” oznacza „głos” w wielu europejskich, bliskowschodnich i azjatyckich językach. Istniejemy od 2007 roku. Po co? Nasza misja jest bardzo prosta i jednocześnie głęboko demokratyczna: mobilizujemy obywateli i obywatelki do tego, aby świat naszych marzeń nie różnił się tak bardzo od tego, który istnieje naprawdę.”

 

W petycji Precz z maseczkami! Chcemy oddychać normalnie! „Metoda na rozszerzenie zakażeń” czytamy gorący apel o możliwość normalnego oddychania i funkcjonowania:

 

„Precz z maseczkami! Chcemy oddychać normalnie! Nie chronią przed wirusem a utrudniają oddychanie, kumulują zanieczyszczenia i są zagrożeniem rozszerzania epidemii! Dlaczego rząd zabrania spacerów, normalnego oddychania? Maseczki to „Metoda na rozszerzenie zakażeń” (…)”

 

Dalej wskazano, że więcej ludzi umiera z bardziej prozaicznych niż koronawirus powodów:

 

„Z powodu smogu umiera w Polsce ok. 50 000 ludzi! To 137 codziennie! Codziennie w Polsce umiera tysiąc osób z powodu złego odżywiania (jedzenia mięsa-powodu 99% chorób: raka, wylewów, zawałów), smogu, wypadków, używek a nikt nie zamyka szkół, sklepów, kin, granic, nie zakazuje zgromadzeń, nie każe siedzieć w domach chociaż to świeże powietrze wzmacnia odporność. O co naprawdę chodzi, bo chyba nie o dobro i zdrowie ludzi?”

 

I faktycznie, zastanawiające jest tak wielkie zaangażowanie Rządu w walkę z COVID-19, podczas gdy inne choroby i inne problemy sieją spustoszenie wśród Polaków.

 

Link do petycji TUTAJ

 

>>>Ojciec Rydzyk walczy z zarazą! Zobacz, co proponuje wiernym! (FOTO)

 

fot. avaaz.org

Komentarze