Pijesz w ten sposób WODĘ? Ten popularny błąd może cię wiele kosztować!

Czy pijesz w ten sposób wodę? Dowiedz się o jaką dokładnie czynność praktykowania picia wody chodzi i jak ona wpływa na nasze zdrowie.

Pijąc wodę, uzupełniamy elektrolity i nie dopuszczamy do odwodnienia organizmu. Uczucie pragnienia jest sygnałem wysyłanym przez nasze ciało, które powinno zostać nawodnione. Odpowiednie nawodnienie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mózgu i dlatego powinniśmy wypijać około 3 litrów płynów dziennie.

 

Często nie mamy pojęcia, jak niektóre nawyki mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Praktykujemy je stale, a niekiedy mogą okazać się nie do końca dobrym rozwiązaniem. Niektórym z nich warto przyjrzeć się nieco baczniej. Mogą ze sobą nieść przykre konsekwencje dla naszego zdrowia.

 

Wielu z nas przed snem stawia szklankę wody niedaleko łóżka, dzięki czemu możemy ugasić pragnienie po przebudzeniu. Przyzwyczajenie może mieć przykre konsekwencje. Dlaczego warto zrezygnować z tego powszechnego nawyku?

 

W ciągu nocy w kubku z wodą mogą znaleźć się niepożądane elementy. Picie z napełnionej szklanki po przebudzeniu niesie za sobą ryzyko wypicia nie tylko kurzu, ale nawet insektów. Warto również zwrócić uwagę na to, by nie pić za dużo wody przed snem. W efekcie nasz organizm może nie zregenerować się w pełni.

 

ZOBACZ TEŻ:6 produktów bogatych w zdrowe tłuszcze! Wspaniale wpływają na SERCE!

 

Trzymanie szklanki z wodą przy łóżku może nie tylko negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Zazwyczaj w sypialni trzymamy sprzęt elektroniczny. Po przebudzeniu się w nocy możemy nieopatrznie przewrócić szklankę z wodą na elektroniczny sprzęt.

 

 

Źródło:pikio.pl/pixabay

Komentarze