PILNE! Znany polski polityk ZAKAŻONY koronawirusem! „Jestem w szpitalu i…”

Epidemia koronawirusa nie wybiera i atakuje każdego. Osoby z pierwszych stron gazet, które mają kontakty z setkami osób są na nią szczególnie narażone. O fakcie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 poinformował właśnie znany polski polityk, były kandydat na prezydenta. 

Spośród polskich polityków na razie wiedzieliśmy o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem. Chory był minister środowiska Michał Woś oraz jeden z wiceministrów rolnictwa. Poza tym o chorobie poinformował też radny PiS ze Szczecina Dariusz Matecki. Teraz do tego grona dołącza były kandydat na prezydenta i europoseł jednej z największych polskich partii.

„Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. (…) Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia. Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi!”

– napisał na swoim profilu Adam Jarubas, wiceprzewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

 

 

 

Adam Jarubas przez kilkanaście lat był marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Przez całą swoją polityczną karierę jest związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. W 2015 roku z ramienia PSL kandydował na urząd Prezydenta RP. Zdobył 1,6% głosów.

 

W 2019 roku zdobył mandat do Europarlamentu IX kadencji.

Komentarze