Pobierasz emeryturę? Czeka Cię OGROMNA rewolucja!

Pobierasz emeryturę? Czeka Cię rewolucja! Co się zmieni? Od kiedy? Czy dostaniesz więcej pieniędzy?

Od marca na Polaków czeka ogromna rewaloryzacja rent i emerytur! Może wynieść nawet 4,5 proc.!

Zobacz także: Lubisz chrupiące przekąski? Możesz mieć DUŻE problemy!

– Liczymy się z każdym wariantem, waloryzacja emerytur może być powyżej 4 proc. – powiedział „Super Expresowi” wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Waloryzacja rent i emerytur ma miejsce co roku w marcu. Zależy od kilku czynników, m.in. wzrostu płac i inflacji.

– Waloryzacja może wynieść między 4 a 4,5 proc., czyli będzie rekordowa, a to oznacza, że potrzebne będzie dodatkowe ok. 2 mld zł dla seniorów. Choć rząd ma nadzieję, że ten wskaźnik będzie bardziej korzystny dla budżetu – tłumaczy na łamach „SE” Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego.

Fot. Pixabay

Najniższa emerytura (1,2 tys. zł) wzrośnie więc aż o 54 zł.

Waloryzowanie to też podwyżka dodatków, np. pielęgnacyjnego. Możemy zatem liczyć na spore podreperowanie domowego budżetu!

– W tej chwili mamy przyjęty wskaźnik waloryzacji na poziomie 3,84 proc. i kwotową waloryzację na poziomie nie mniej niż 50 zł. Mamy jednak ten mechanizm zabezpieczający przy wyższej inflacji. I jeśli ona będzie wyższa to i wskaźnik waloryzacji będzie wyższy. Ostateczne dane będziemy znali na koniec stycznia – tłumaczy w „SE” Stanisław Szwed.

Dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą, zwłaszcza że ceny żywności rosną. Coraz droższe są też inne produkty, w tym ubrania.

Zobacz także: Czy można zaszczepić się w domu? TA odpowiedź rozwiewa wątpliwości!

Fot. Pixabay

Źródło: se.pl

Komentarze