Czy można zaszczepić się w domu? TA odpowiedź rozwiewa wątpliwości!

Czy można zaszczepić się w domu? Dla kogo przewidziano taką możliwość? Ta odpowiedź rozwiewa wątpliwości!

Jak podał Rzecznik Praw Obywatelskich, będzie możliwość sczepienia się w domu. W każdej gminie ma funkcjonować co najmniej jeden mobilny punkt szczepień, m.in. dla tych osób, które nie mogą same dotrzeć na szczepienie. Zespoły wyjazdowe (może je organizować np. wojsko) będą szczepiły w domu pacjenta.

Zobacz także: Kasia Dziurska już TAK nie wygląda! Jej NOWA FRYZURA zszokowała fanów!

Szczegółowe informacje możemy otrzymać dzwoniąc na numer 989.

– Na opracowanie szczepionki przeciwko COVID-19 czekamy od początku epidemii koronawirusa. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy naukowców z całego świata będziemy mogli z niej skorzystać, a co za tym idzie uchronić siebie i innych przed zakażeniem – czytamy na stronach rządowych.

Fot. Pixabay

Szczepienia odbywają się etapami. Jak podano w programie szczepień:

Etap 0 (trwa): pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków, lekarze emeryci mający prawo wykonywania zawodu, którzy mają wystawione e-skierowanie w Internetowym Koncie Pacjenta.

Etap 1 (rusza 25 stycznia): pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

Pozostałe osoby znajdą się w etapie drugim i trzecim.

Zobacz także: NIESAMOWITY skandal! W sklepach sprzedawano TRUJĄCY olejek!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze