PODWYŻKA 500 plus do 800 zł?! Minister stawia sprawę jasno!

Czy świadczenie 500 plus zostanie podwyższone do 800 złotych? Tego chcą politycy Zjednoczonej Prawicy i politycy obozu rządzącego. Minister rodziny i polityki społecznej odnosi się do żądań waloryzacji 500 plus.

 

800 zł zamiast 500 zł?

Inflacja szaleje, a koszty życia niepokojąco rosną. W związku z tym wartość świadczenia 500 plus spada. Aktualnie szacowane jest na kwotę 300 zł. Dlatego politycy Zjednoczonej Prawicy i partii rządzącej poważnie myślą o waloryzacji 500 plus. Do sprawy odniósł się Ryszard Czarnecki- europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk powiedział w rozmowie z Super Expressem:

 

Waloryzacja 500 plus jest potrzebna i byłaby bardzo dobra. Musi jednak brać pod uwagę możliwości budżetowe państwa. Jeśli będzie to możliwe, to należy podnieść świadczenie do np. 800 zł

 

Podobnego zdania jest Tadeusz Cymański. Jednak wprost mówi też o wprowadzeniu kryterium dochodowego. Dziennikarzom Super Expressu powiedział:

 

Chcemy waloryzacji 500 plus. Trzeba to wszystko dokładnie policzyć, aby było w wysokości około 800 zł. Przy tym dodatku trzeba wprowadzić progi dochodowe

Minister wyjaśnia

Marlena Maląg- minister rodziny i polityki społecznej odniosła się do kwestii waloryzacji świadczenia 500 plus. Na antenie Radia ZET powiedziała:

 

Nie pracujemy nad takim rozwiązaniem w tym momencie.

Minister Maląg zaznaczyła, że nie będzie też kryterium dochodowego w przyznawaniu świadczenia 500 plus.

 

Natomiast Rafał Bochenek- rzecznik Prawa i Sprawiedliwości mówił na antenie Polsat News:

 

Nie ma prac, które zmierzałyby do jakichś zmian, jeżeli chodzi o wypłaty, czy kwotę wypłaty 500 plus. Gdybyśmy zmieniali kwotę z 500 na 800 zł to byłaby to de facto likwidacja programu „Rodzina 500 plus”

 

Zdjęcie: Facebook/ Marlena Maląg

Komentarze