Nietypowy APEL do PRZESTĘPCÓW! Policja prosi ich o…

Nietypowy apel pojawił się na facebookowym profilu Policji.

Apel dotyczy sytuacji związanej z koronawirusem i ma – w pewnym sensie – zabawny charakter. Można by się bowiem zastanawiać, co przestępcy robią w czasie zagrożenia epidemicznego? Czy siedzą w domach? A może wręcz przeciwnie, może to dla nich czas zwyczajnej aktywności? I czy obawiają się zarażenia?

Bez względu jednak na to, czy w czasie pandemii spada ilość popełnianych przestępstw, czy nie, Policja wystąpiła z apelem:

„Uwaga❗️ Uwaga❗️Ważna informacja 😉

Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań i czasami nieprzewidywalne zachowania wielu osób, oczekujących od nas i innych służb ciągłej pomocy, prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania☝🏻😇”

Funkcjonariusze zapewniają także, że:
„Docenimy spodziewaną współpracę związaną z powstrzymaniem się od popełniania przestępstw i wykroczeń i już z góry dziękujemy za współpracę oraz zrozumienie😉”

 

Ten pomysł bardzo spodobał się internautom, bo post Policji był szeroko komentowany. Na przykład:

„a myślę że jak by taki przestępca po popełnieniu czynu haniebnego, zebrał wszystkie dowody i sam się doprowadził(razem z tymi dowodami) na komisariat. Na miejscu mógł by wypełnić protokół zatrzymania, zeznania, opisać dowody, i tylko dać do podpisania właściwiej osobie. 😀

 

„Wy to wymagania macie, no cóż trzeba będzie wszystko przełożyć dopóki trochę czasu sobie nie znajdziecie i korony nie zwalczycie, napiszcie mi wiadomość jak możecie kiedy skończy się kwarantanna żebym mogła zacząć wszelkie działania przestępcze😈.”

 

Pojawiła się też troska o uszczuplone dochody przestępców:

„Czy panowie gangsterowie w okresie kiedy nie będą prowadzili dzilalności przestępczej będą zwolnieni ze składki ZUS?”

 

Zobacz też: Syn Kasi ZIELIŃSKIEJ odnaleziony! Był w…

Swój wpis Policjanci kończą takim stwierdzeniem:

„Powiadomimy oddzielnym komunikatem, kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej😉🚨👮🏻‍♂️👮🏻

A my zastanawiamy się czy by w ogóle nie podawać tego „oddzielnego komunikatu” do wiadomości…? 🙂

https://www.facebook.com/PolicjaPL/photos/a.795438590477296/3212432742111190/?type=3

fot. https://www.facebook.com/PolicjaPL

Komentarze