PiS spękał!

Prawo i Sprawiedliwość wycofało projekt ustawy o podwyżkach dla posłów i ministrów. Opozycja twierdzi, że rząd „spękał”.

PiS wycofało zarówno pierwszy projekt ustawy o podwyżkach, jak i ten przedstawiony dwa dni później. Przewodniczący komisji finansów publicznych Jacek Sasin stwierdził, że w obu projektach wskazano wiele niedociągnięć i niedopracowań.

– Lepiej chyba wycofać projekt, który jest nie jest projektem dopracowanym, niż na siłę kontynuować prace legislacyjne – powiedział poseł PiS.

Z ostatniej decyzji PiS-u cieszy się opozycja. Paweł Kukiz stwierdził natomiast, że podwyżki dla polityków padły ofiarą hasła „Koryto plus”, którym niedawno nazwał i wypromował on inicjatywę partii rządzącej. Według polityka opozycji w ten sposób udało się uratować około 100 milionów rocznie z kieszeni podatników.

– Spękali, i Bogu dzięki – powiedział poseł Kukiz.

Z kolei PiS broni się, że oba projekty były znacznie tańsze niż przedstawia to opozycja. Pierwsza wersja miała kosztować podatników „tylko” 20 milionów złotych, a druga już zaledwie 10 milionów.

 

 

BRKomentarze