Ponury rekord czwartej fali epidemii! Tak źle jeszcze nie było!

Ministerstwo Zdrowia przekazało szokujące i najbardziej tragiczne dane o zgonach w czwartej fali pandemii. Zmarło 775 osób. Tak źle jeszcze nie było.

Przerażające dane

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 18 tysięcy osób zakaziło się koronawirusem. Natomiast śmierć poniosło aż 775 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 247 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło aż 528 osób. To ponury rekord czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce. Najwięcej osób zakaziło się koronawirusem w województwie mazowieckim. Jest to aż 2785 osób, następnie w województwie śląskim 2425 osób, wielkopolskim 2026 osób. Najmniej osób zakaziło się koronawirusem w województwie podlaskim. Było to 227 osób. Zdecydowana większość zmarłych byłą niezaszczepiona.

Hospitalizacja i V fala

Z danych resortu zdrowia wynika, że w szpitalach przebywa 23 248 pacjentów. W tym 2053 osób, które są podłączone do respiratorów. Na kwarantannie jest 383 232 osób. Eksperci zapowiadają już V falę pandemii koronawirusa. Przewidują, że rozpocznie się ona na przełomie stycznia i lutego. Fala ma związek z nowym wariantem koronawirusa, czyli z Omikronem. Dotychczas w Polsce zachorowało na ten wariant siedem osób. Z modeli, którymi posługuje się rząd wynika, że po Świętach Bożego Narodzenia liczba zachorowań ma się zmniejszyć. Wpływ na to będzie miało zamknięcie szkół, które ograniczy transmisję koronawirusa.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Zdjęcie: Pexels

Komentarze