Radio Watykańskie krytykuje wydatki w sporcie

Radio Watykańskie jest oburzone wysokością niektórych transferów w piłce nożnej. Dostało się włodarzom Napoli i Juventusu Turyn.

Komentatorom papieskiej rozgłośni nie podoba się szczególnie kwota transferu Gonzalo Higuaina, który za 94 miliony euro ma przejść z Napoli do Juventusu. Według Radia Watykańskiego ze względu na rozmiar ubóstwa na całym świecie w sporcie nie powinno obracać się takimi pieniędzmi.

Wysokością transferów jest też oburzony Vittore De Carli z charytatywnej organizacji Unitalsi, który jest przekonany, że takie kwoty nie są cenami rynkowymi i mają one na celu tylko przynoszenie zysków określonym kręgom. Pan De Carli stwierdził też, że dzisiaj piłka nożna zmieniła się w maszynę komercyjną, która nie daje szans młodym ludziom i jest ukierunkowana tylko na zarobek.

Radio Watykańskie skrytykowało też wysokość cen na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Bilety na to wydarzenie mają kosztować nawet 1,1 tysiąca euro. Według papieskiej rozgłośni prowadzi to do wykluczenia ubogich ze sportu i ograniczenia rozgrywek tylko dla najbogatszej grupy.

 

Katarzyna B

Komentarze