Reprezentantka Ukrainy popiera Banderę? „Powiedzcie, że to fejk…” [VIDEO]

Jerry Heil właśc. Jana Ołeksandriwna Szemajewa (28 l.) oraz Alyona Alyona, właśc. Alona Ołehiwna Sawranenko (32 l.) to reprezentantki Ukrainy na Eurowizję z piosenką „Teresa & Maria”.

Nic więc dziwnego, że ukraińskie piosenkarki przyciągnęły uwagę mediów, na na TikToku jednej z nich znalazło się szokujące nagranie.

 

https://www.tiktok.com/@jerryheil

 

Jerry Heil – TikTok

Jerry Heil na TikToku zamieściła filmik, gdzie śpiewa fragment utworu „Teresa & Maria”. Zaskakuje jednak strój kobiety, bo ma ona na sobie bluzę zadrukowaną napisami „Banderaciaga” co jest zbitką słów Balenciaga (od nazwy luksusowej marki) i Bandera (od Stepana Bandery).

 

Przypomnijmy, że Stepan Bandera (1909-1959) to ukraiński polityk o poglądach faszystowskich i nacjonalistycznych, odpowiedzialny za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W wyniku działań UPA (Ukraińska Armia Powstańcza) oraz ОУН (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) „na Wołyniu zginęło 40–60 tys. Polaków, w Małopolsce Wschodniej od 20-25 do 40 tys., zaś na ziemiach współczesnej Polski od 6 do 8 tysięcy Polaków”*

 

Bluza „Banderaciaga”

Nagranie Ukrainki udostępniono na profilu WarNewsPL, gdzie napisano:

 

🇺🇦🎤
Reprezentantka Ukrainy na Eurowizję 2024 w bluzie z napisem BANDERACIAGA.

 

Powiedzcie, że to fejk…

 

#Eurovision2024

 

Tymczasem jeden z internautów zauważył:

 

W polskich mediach społecznościowych dziś zwrócono uwagę na to, że na wybranych nagraniach piosenkarka jest ubrana w bluzę promującą zbrodniarza Banderę (Banderaciaga, nawiązanie do słynnej marki).

Takie nagranie pojawiło się na profilu artystki już w październiku ubiegłego roku, a ciuchy z takimi napisami można kupić na całym świecie (także w UK, koszulka jest obecnie w promocji za 23 funty).

Były dostępne na rynku już w listopadzie 2022 roku.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kult Bandery na Ukrainie to sprawa jak najbardziej aktualna.

 

Luna nie przeszła do finału Eurowizji. Naprawdę było aż tak ŹLE??? [Video]

 

Ukraińcy w Polsce

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Polska przyjęła wielu uchodźców z tego kraju, niejako „zapominając” o zaszłościach historycznych. Polacy mieli też nadzieję, że także na Ukrainie działalność Bandery jest potępiana.

Obecnie w Polsce przebywała około 1 miliona uchodźców z Ukrainy i w naszym kraju mają oni liczne przywileje. Jeśli jednak kult Bandery jest – jak to widać – nadal żywy, to pomoc dla tego narodu wydaje się być zupełnie bezzasadna.

 

Makabra na Mazurach! Pięć szkieletów BEZ dłoni i stóp! [VIDEO]

 

 

@jerryheil Трек продовжує виводити нас в світові чарти🫨😍 яку частину найчастіше наспівуєте? #jerryheil ♬ Teresa and Maria – Jerry Heil

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-qjs54ZTRBQ

 

*wikipedia

Komentarze