Rząd wprowadza OGROMNE zmiany związane z budynkami! TO prawdziwa REWOLUCJA!

Rząd wprowadza bardzo duże zmiany związane z budynkami! To będzie prawdziwa rewolucja! Co się zmieni?

Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę czy zgłoszenie robót budowlanych można już składać online! A to dopiero początek zmian!

– Jednym z moich najważniejszych celów jako wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii jest maksymalne przyspieszenie, ułatwienie i uproszczenie wszelkich biurokratycznych procedur dotyczących codziennego życia obywateli i działalności przedsiębiorców – powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Żeby to zrobić, trzeba iść w cyfryzację. Nie ma innej drogi. Zwłaszcza w dobie pandemii takie rozwiązania są na wagę złota.

– Oczywiście pandemia i lockdown wymuszają jej przyspieszenie i pogłębienie. Siłą rzeczy pękają mentalne bariery oparte przede wszystkim na rutynie czy naturalnym dla człowieka lęku przed zmianą. Dzisiaj cyfryzacja zarówno w sektorze prywatnym, jak też administracji, nie może być już postrzegana jako innowacja. Staje się po prostu standardem. I mnie jako ministra odpowiedzialnego za gospodarkę i technologię bardzo to cieszy – dodał Gowin.

Zobacz także: KONTROWERSYJNY strój Karoliny Szostak! PRZEGIĘŁA?

Fot. Pixabay

Dotychczas w Polsce wszystkie sprawy urzędowe związane z budownictwem trzeba było załatwiać w sposób papierowy. Było to dla obywateli kłopotliwe i męczące.

Teraz formularze odnajdziemy na e-budownictwo. W serwisie wypełnimy i złożymy wnioski. Wszystko bez wychodzenia z domu!

– W przeprowadzonych badaniach ankietowych prawie 90 procent badanych wskazało, że praca ze scyfryzowanymi wnioskami ułatwi im pracę, a ponad 90 procent twierdzi, że serwis e-budownictwo będzie przydatny w codziennych obowiązkach zawodowych – powiedziała p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Dorota Cabańska.

Zobacz także: RADOSNE informacje od Justyny Steczkowskiej! Zewsząd płyną GRATULACJE!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i TechnologiiKomentarze