ŚMIERĆ Ferdka Kiepskiego?! Są oficjalne informacje.

Śmierć Ferdka Kiepskiego ze Świata według Kiepskich? Przekazano oficjalne informacje. 

 

Świat według Kiepskich to jeden z tych seriali, których przedstawiać nikomu nie trzeba. Produkcja, która w 1999 roku zagościła na ekranie telewizji Polsat od razu zyskała sympatię milionów Polaków. Wzorowany na amerykańskim „Świecie według Bundych” polski odpowiednik miał jednak niepowtarzalny charakter. Polska wersja jest zupełnie odmienna od tej zza oceanu. Wielu twierdzi, że za sukcesem serialu w polskiej wersji stoi realizm.

 

 

Niestety wielu fanów pogrążyło się w smutku czytając jedną z informacji. Na Facebooku można było przeczytać o śmierci Ferdka Kiepskiego. Wiele osób nie mogło uwierzyć w to, co przeczyła. Pojawiły się oficjalne informacje – to oczywiście…

… zwykłe oszustwo mające na celu wyłudzenie danych lub pieniędzy użytkowników. Jeden z naszych czytelników niedawno natrafił na link mimo, że sama fake informacja ma już kilka lat. Pierwszy raz pojawiła się w 2014 roku. Facebook do dziś miał nie usunąć wszystkich linków i pojawiają się głosy, że niektórzy wciąż mogą paść ofiarami oszustów. Aktor Andrzej Grabowski żyje i ma się dobrze!  Co prawda jakiś czas temu w jednym z odcinków serialu faktycznie uśmiercono postać Ferdka Kiepskiego, ale krążąca informacja zupełnie nie nawiązuje do tej sytuacji. 

 

 

Zdaniem specjalistów ten konkretny link po kliknięciu instaluje na naszym urządzeniu złośliwie oprogramowanie. Bywa także, że klikając przenosimy się na stronę udającą portal informacyjny. Tam aby uzyskać „dostęp do treści” musimy zapłacić. To drugi sposób oszustów. 

 

 

Niestety tego typu praktyki nadal są stosowane. Eksperci podkreślają, że niewątpliwie sprzyja temu poczucie bezkarności. Sama informacja odnośni się przecież do postaci fikcyjnej. Wsieci24.pl ostrzega – klikajmy tylko w sprawdzone źródła informacji takie jak : WP.pl, TVP.info, tvn24.pl, wyborcza.pl, wyborcza24.pl czy wsieci24.pl

 

fot. YouTube

Komentarze