DZIŚ spełniło się wielkie MARZENIE Zenona MARTYNIUKA!

Zastanawiać się można, jakie marzenie może mieć Król disco-polo?

Pragnień i planów może być wiele. Jednak jedno marzenie Zenona Martyniuka właśnie zostało spełnione!

 

Małe i duże

To czego pragnął wokalista zespołu Akcent może być – z jednej strony uznawane ze niewielkie. W końcu Zenon w wielu miejscach jest witany z otwartymi rękami!

Z drugiej strony, chodziło o przełomowe wydarzenie i zaproszenie -niejako na salony- muzyki disco-polo.

Kultowy program

Otóż Zenon Martyniuk był bohaterem dzisiejszej (17 listopada) „Szansy na Sukces”! A do tej pory ten program nie gościł ani zespołów ani wokalistów disco-polo, celowano raczej w pop czy rock.

Na samym początku Zenon Martyniuk powiedział, że sam „Szansę” ogląda odkąd pamięta. Powiedział też, że od dawna marzył, by wziąć udział w programie i posłuchać, jak inni wykonują jego piosenki.

zenon martyniuk
Akcent w „Szansie” – fot. screen tvp

Zobacz też: Najnowsza PIOSENKA Zenona MARTYNIUKA! Zobacz VIDEO!

 

Z „chodnika” to TVP

Prowadzący Artur Orzech przyznał, że nie jest specjalistą od diso-polo. I że jest to dla niego okazja, żeby się podszkolić. Zenon Martyniuk opowiedział zatem ciekawostkę o genezie muzyki disco-polo. Wcześniej nurt zwany był określany był jako „piosenka chodnikowa”, a pierwszym utworem z tego gatunku było Mydełko Fa (Marek Kondrat & Marlena Drozdowska). Zenon zanucił także refren: „Siabada, ty i ja, ty i ja, Mydełko Fa”.

 

Na kultowej kanapie

Piosenki zespołu Akcent wykonał cały katalog osobowości. Osoby w różnym wieku i różnych zawodów, od prawnika, poprzez śpiewającą fryzjerkę, aż po weselnego wokalistę. Pojawiły się więc wykonania zarówno w stylu disco-polo, w autorskich interpretacjach, ale też a la operowe!

Sam Zenon Martyniuk okazał się być sympatycznym bohaterem „Szansy”, chętnie opowiadając o swojej karierze. Był też życzliwym jurorem, pomagając i dośpiewując refreny z uczestnikami.

 

Pierwsze wystepy

W trakcie programu Król disco-polo wspominał, że gdy był mały lubił chodzić z babcią na pocztę. Tam chętnie rozmawiał przez telefon z naczelnikiem poczty.

Ponieważ jeden aparat był na kilka miejscowości, więc naczelnik mówił: „Dobrze, zadzwonisz, ale najpierw stań na krzesełku i nam zaśpiewaj!” Takie były więc początki kariery Zenka.

 

Wygrana

W trakcie programu Zenon Martyniuk przyznał, że otrzymał bardzo wiele statuetek i nagród. Sam nie wie ile.

zenon martyniuk
Paweł Bauer i Zenon Martyniuk – fot. screen tvp

Tym razem jednak to Król disco-polo rozdawał karty i wybrał zwycięzcę. „Szansę na sukces” z piosenkami Zenona Martyniuka wygrał Paweł Bauer za wykonanie piosenki „Przez Twe oczy zielone”. Przyznano także wyróżnienia dla Marcina Lutz i Magdaleny Hinz.

 

fot. screen tvp

Komentarze