Tajemnicze zagniecie małżeństwa z Warszawy. Dlaczego zostawili dzieci?!

Trwają poszukiwania małżeństwa z Warszawy. Aneta Jagła (44 l.) i Adam Jagła (49 l.) ze swojego domu wyszli w nocy z 20 na 21.05.2023 r. około północy.

Do tej pory nie nawiązali kontaktu z rodziną. Tymczasem w domu zostawili swoje dzieci – nastoletnich synów. Według informacji Onetu, chłopcom napisali kartkę:

 

„chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni”

 

Dlaczego uciekli i zostawili dzieci?

 

https://twitter.com/PolicjaZakopane/status/1661453563510358017

 

Małżeństwo z Warszawy – poszukiwania

 

O zaginięciu małżeństwa poinformowała zaniepokojona rodzina, którą zapewne zaalarmowały dzieci pary. Poszukiwania wszczęto już w poniedziałek – 22 maja 2023 r.

Początkowo prowadzono je w Warszawie, w szczególności w okolicy miejsca zamieszkania małżeństwa. Później jednak pojawiła się informacja, że Aneta Jagła i Adam Jagła mogą przebywać w Tatrach.

 

„Rzucić wszystko i wyjechać w…”

 

Wszyscy znamy powiedzonko „A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…”. Tymczasem małżeństwo z Warszawy wybrało Tatry.

W nocy z 22 na 23 maja 2023 r. mieli nocować w Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Zachowanie pary nie wzbudziło żadnych podejrzeń. Jak czytamy w serwisie Onet:

 

„Zachowywali się spokojnie, nie sprawiali żadnych problemów. We wtorek rano, 23 maja, wymeldowali się i opuścili schronisko. Nie wiemy, dokąd się udali — usłyszeliśmy od jednego z pracowników w schronisku Murowaniec.”

 

 

Po tej informacji Aneta Jagła i Adam Jagła byli poszukiwani przez TOPR. Jednak według informacji TVN24.pl, poszukiwania zostały zakończone, bo para miała być widziana już na Słowacji.

 

Dlaczego zostawili dzieci?

 

Jak na razie policja nie ujawniła żadnych hipotez dotyczącej ucieczki pary. Często zdarza się, że to nastolatkowie uciekają z domu. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z odwrotną sytuacją. Jednak to co u nastolatków może być wyrazem buntu czy też konfliktu z rodzicami, u osób dorosłych świadczy raczej o nieodpowiedzialności. Najwyraźniej jednak małżeństwo z Warszawy działa według ustalonego przez siebie planu.

Według najnowszych informacji, w nocy z wtorku na środę (23/24.05) nocować mieli w jednym z pensjonatów w słowackim Zdziarze. Dalej ślad się urywa.

 

Tymczasem policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. Rysopis Anety Jagła > tutaj, a Adama Jagła > tutaj.

 

https://twitter.com/PolicjaZakopane/status/1661453563510358017

Komentarze