To DLATEGO koronawirus częściej zabija mężczyzn! Winny jest…

Grupa naukowców z różnych krajów ustaliła, że ​​testosteron może być główną przyczyną wysokiej śmiertelności z powodu koronawirusa wśród mężczyzn.

Testosteron wrogiem mężczyzn?

Eksperci od raka prostaty wyjaśnili, że główny męski hormon płciowy może pomóc wirusowi przedostać się do komórek organizmu. Być może dlatego mężczyźni są prawie dwa razy bardziej narażeni na śmierć z powodu choroby niż kobiety.

Zaskakujące odkrycie

Włoscy lekarze stwierdzili, że pacjenci z tym rodzajem raka przyjmujący silne leki obniżające poziom testosteronu, umierają czterokrotnie rzadziej z powodu koronawirusa.

Naukowcy z University of California rozważają stosowanie leków wpływających na poziom hormonów w leczeniu pacjentów z COVID-19. Niemniej, trudność w stosowaniu takich leków w terapii polega na tym, że mają one bardzo silne skutki uboczne dla męskiego organizmu.

Wcześniej hiszpańscy naukowcy wykazali, że palenie może być jednym z czynników, dzięki któremu powikłania i śmiertelne skutki u mężczyzn zakażonych koronawirusem, obserwuje się znacznie częściej niż u kobiet.

Źródło: Yahoo

Zdjęcie: PixabayKomentarze