Trzaskowski NAPRAWDĘ zadał TO pytanie Dudzie! W sieci zawrzało!

Trzaskowski zadał pytanie Andrzejowi Dudzie! W sieci zawrzało!

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski spotkał sie ze swoimi zwolennikami w Opolu. Tam postanowił zadać kilka oficjalnych pytań Andrzejowi Dudzie. Trzaskowski zapytał aktualnego prezydenta m.in. o stosunek do Telewizji Polskiej a ponadto „dlaczego żadna afera rządów PiS nie została wyjaśniona”.

Rafał Trzaskowski wybrał się do Opola  by spotkać się ze swoimi wyborcami. Spotkanie miało miejsce zaledwie kilka godzin przed wizytą Andrzeja Dudy. Prezydent Warszawy stwierdził, że „to nie jest czas na buczenie, to nie jest czas na gwizdanie, po prostu trzeba głowie państwu zadać kilka pytań”.

– Pierwsze pytanie musi być pytaniem o Konstytucję i przestrzeganie prawa, o to, żeby w Polsce nie było równych i równiejszych, o to, żeby Konstytucja była dobrem najwyższym i o to będziemy prezydenta pytać – zaznaczył prezydent Warszawy.

Następnie Rafał Trzaskowski zaczął mówić na temat afer rządu Prawa i Sprawiedliwości. Chodziło m.in. o zakup sprzętu do walki z pandemią koronawirusa.

– Wszyscy ostatnio słyszymy o nowych faktach, które dotyczą zarządzania epidemią. Wszyscy słyszymy o tym, jak były kupowane maski, ostatnio nowe fakty wyszły na jaw dotyczące kupowania respiratorów, których nikt nie widział. Okazuje się, że urzędnicy zabierają do dokumenty do domu, to chyba nowa świecka tradycja, ale trzeba zapytać pana prezydenta, dlaczego żadna afera rządów PiS nie została wyjaśniona. Gdzie był pan prezydent, kiedy wszyscy zadawaliśmy te pytania? – grzmiał Rafał Trzaskowski.

Komentarze