We WŁOSZECH zdarzył się CUD! Przeczytaj jaki!

 

Włoskie media z satysfakcją donoszą o niesamowitym zdarzeniu!

 

Zaledwie kilka minut po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów absolwent inżynierii na uniwersytecie w mieście Enna na Sycylii podpisał kontrakt w sprawie pracy. To najszybsze we Włoszech tempo zatrudnienia – podkreślają media.

 

27-letni Salvatore Ruggieri ukończył studia inżynierskie z wyróżnieniem i natychmiast po wyjściu z sali, w której zdawał egzamin dyplomowy, złożył podpis na umowie o zatrudnieniu na czas nieokreślony. Kontrakt przewiduje prowadzenie pracy naukowej oraz zatrudnienie w firmie budowlanej i inżynieryjnej. 

 

W podpisaniu kontraktu uczestniczył dziekan wydziału inżynierii, który przybiegł ubrany jeszcze w uniwersytecką togę po tym, gdy chwilę wcześniej dokończył formalności wpisując ocenę z egzaminu końcowego swego studenta.

 

Rekord ten, jak wyjaśniono, to rezultat współpracy uczelni z agencją do spraw zatrudnienia zajmującą się poszukiwaniem pracy dla jej absolwentów, między innymi w dziedzinie badań nad trzęsieniami ziemi.

 

W Polsce wielu uczniów i studentów podejmuje pracę jeszcze w trakcie nauki, dlatego podobne wydarzenie nie jest czymś szokującym.  Jak widać, we Włoszech – gdzie bezrobocie wśród młodzieży sięga 40% – zatrudnienie od razu po studiach urasta do rangi cudu!

 

źródło: pap

fot. commons.wikimedia.org

Komentarze