WYŻSZE 500 plus i 15. emerytura?! Polityk stawia sprawę jasno!

Ryszard Petru- były szef 'Nowoczesnej’ jest przekonany, że Prawo i Sprawiedliwość podczas kampanii może zaproponować podwyżkę 500 plus. Oprócz tego będzie kusił wyborców 15. emeryturą.

 

Obietnice wyborcze

Ryszard Petru, który aktualnie pełni funkcję prezesa Instytutu Myśli Liberalnej był gościem Radia ZET. Na antenie nawiązywał do wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się jesienią tego roku. Były szef „Nowoczesnej” jest zdania, że Prawo i Sprawiedliwość obieca podwyższenie świadczenia 500 plus. Według Petru partia rządząca ma też obiecać wyborcom 15.emeryturę.

 

Skąd pieniądze?

Ryszard Petru podczas wywiadu, którego udzielił na antenie Radia ZET nawiązał do finansowania obietnic wyborczych przez PIS. Polityk powiedział:

 

Czy są na to pieniądze? Nie ma, ale rząd jak zwykle się zadłuży i będzie mówił: nas na to stać

 

Petru w swojej wypowiedzi na antenie Radia Zet mówił o o sytuacji osób niepełnosprawnych:

 

PIS nie ma problemu z takimi ofertami. Nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych, ale na seniorów już tak. Na tym będzie polegała kampania wyborcza. Pytanie do opozycji: czy naprawdę uważacie, że chcecie to przebić?

Propozycje opozycji

Według Ryszard Petru opozycja powinna kontrofertę, a nie kopiować program partii rządzącej. Polityk uważa, że jest zbyt wiele świadczeń, które należy ukrócić. Petru chce, by 500 plus był tylko dla osób niezamożnych, a 13. i 14 emerytura powinny zostać zlikwidowane.

 

Zdjęcie: Facebook/ Prawo i Sprawiedliwość

Komentarze