ZAMIESZKI na Białorusi! Łukaszenka OPUŚCIŁ kraj.

Zamieszki na Białorusi. Aleksander Łukaszenka wyleciał z kraju.

Z Mińska wystartował samolot prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Tak wynika z danych serwisu PlaneFinder. Na tych danych swoje informacje oparł portal Lenta.ru. Rosyjskie media informują, że samolot Łukaszenki wyleciał do Turcji.

Gotowość do lotu maszyny prezydenta Białorusi potwierdzał kanał telegramowy NEXTA. Jak wynika z danych kanału cała  załoga została zmobilizowana, piloci nocowali na lotnisku. Jednocześnie saperzy sprawdzali wiadukty zlokalizowane w okolicach lotniska w Mińsku. Zazwyczaj takie działania podejmowane są, gdy Łukaszenka gdzieś leci.

Na Białorusi zakończyły się wybory prezydenckie. Według danych rządowego exit poll Łukaszenka zdobył aż 79,7 proc. poparcia. Z kolei jego rywalka Swiatłana Cichanouska miała zdobyć 6,8 proc. głosów. To oficjalne wyniki badania exit poll, które ogłoszono chwilę po zamknięciu lokali wyborczych.   Sondaż został przeprowadzony przez Białoruski Komitet Organizacji Młodzieżowych na zlecenie białoruskiego przedstawicielstwa telewizji Mir. Wyniki przytoczyła agencja prasowa BiełTA.

Z Białorusi cały czas napływają niepokojące wiadomości. Po ogłoszeniu rządowego sondażu exit poll ludzie wyszli na ulice. Wielu protestuje przeciwko sfałszowanym wyborów.

-Mińsk i cała Białoruś nie jest w stanie zaakceptować kolejnych bezczelnie sfałszowanych wyborów. Ludzie wyszli i wyjechali w proteście na ulice. Stolica Białorusi stanęła. Rządzi dyktator bez autoryzacji większości w społeczeństwie. I wszyscy to już wiedzą – powiedział z Mińska poseł KO Michał Szczerba. Polski parlamentarzysta przebywa na Białorusi jako obserwator wyborów.Komentarze