Zbigniew Ziobro ze szpitala: „Czyniłem wszystko, by wygrać walkę o życie”

Pod koniec 2023 roku Zbigniew Ziobro (53 l.), wieloletni minister sprawiedliwości oraz prezes Suwerennej Polski, poinformował o swojej chorobie.

Polityk opublikował wpis, w którym pisze o nowotworze, swoim leczeniu i rokowaniach.

 

zbigniew ziobro choroba
https://twitter.com/ZiobroPL

 

Zbigniew Ziobro – nowotwór złośliwy przełyku

Lider Suwerennej Polski o swojej chorobie dowiedział się 13 grudnia 2023 r. Okazało się, że poza rakiem przełyku, ma także przerzuty do żołądka. Najbardziej jednak przeraziły do rokowania „umiera 90-95 proc. chorych!”. Mimo to zadecydował dokończyć swoje zobowiązania zawodowe:

 

Ale nie mogłem tak od razu rzucić wszystkiego – miałem obowiązki w ministerstwie i prokuraturze. Nie mogłem współpracowników na finiszu ministerialnej misji pozostawić samych. Podjąłem decyzję, szpital – tak, ale po zakończeniu misji rządu, a więc za dwa tygodnie.

 

„Czyniłem jednocześnie wszystko, co wedle wiedzy medycznej możliwe, by wygrać walkę o życie. Niestety…”

Zbigniew Ziobro podjął walkę o zdrowie, nie tylko na gruncie medycznym ale i duchowym:

 

O wsparcie w pokonaniu choroby codziennie prosiłem Boga.

Czyniłem jednocześnie wszystko, co wedle wiedzy medycznej możliwe, by wygrać walkę o życie. Niestety kolejne badanie, tym razem PET wszystko potwierdziło.

 

Szczęśliwie trafiłem na wspaniałych lekarzy i personel, w tym śp. prof. Elżbietę Starosławską, której wiele zawdzięczam. Po wyczerpującej radio i chemioterapii oraz immunoterapii, przeszedłem ciężką operację, która objęła klatkę piersiową, jamę brzuszną i mięśniową oraz szyję. Do klatki piersiowej wprowadzone zostały dreny, usuwające pozostałości krwi po operacji. Mimo silnych środków przeciwbólowych, w tym aplikowanych bezpośrednio do kręgosłupa, ból wciąż stanowił dla mnie wyzwanie. Wciąż mam też pewne trudności z mówieniem i oddychaniem.

– napisał na Twitterze.

 

Zbigniew Ziobro dziękuje za modlitwy

Operacja Zbigniewa Ziobro nie należała do łatwych. Polityk ma jednak nadzieję, że pokona nowotwór. Dziękuje także za wsparcie i modlitwy:

 

Ale żyję. To jest najważniejsze! Lekarze ocenili operację jako trudną ale udaną.

 

A więc statystyki statystykami, a walczyć trzeba do końca. Teraz muszę wrócić do sił. Głęboko wierzę, że niedługo się zobaczymy. Wszystkim Państwu życzę zdrowia i jeszcze raz dziękuję za modlitwy i wsparcie.

 

Pod tym postem pojawiły się wpisy, w których internauci życzą dużo zdrowia i zapewniają Zbigniewa Ziobrę o tym, że będą się o niego modlić.

 

Nauczyciel wisiał na słupie przez kilka godzin. Dramatyczna sytuacja w Gorzowie!

 

https://twitter.com/ZiobroPL/status/1768881110048514285

Komentarze