Nauczyciel wisiał na słupie przez kilka godzin. Dramatyczna sytuacja w Gorzowie!

Nauczyciel jednej z gorzowskich szkół przez kilka godzin przebywał na słupie energetycznym.

Jak się tam znalazł i jak zakończyła się ta sytuacja?

 

screen – google.com/local/place

 

Do zdarzenia doszło 12 marca 2024 r. przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie. Na słup energetyczny wspiął się jeden z nauczycieli tej placówki. Mężczyzna nie chciał zejść ze słupa i miał konkretne żądania – chciał, by na miejsce przyjechał prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

 

Jak podaje portal gorzowianin.com:

 

…nie była próba samobójcza. Na słup energetyczny wspiął się nauczyciel, który chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problem w Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie. Stąd też prosił o przyjazd prezydenta Gorzowa na miejsce, aby ten wysłuchał go w tej sprawie.

 

Najprawdopodobniej mężczyzna padł ofiarą fałszywych oskarżeń ze strony nowej dyrekcji szkoły i zaczęto odsuwać go od pracy. Jak napisała mama chłopca chodzącego do tej właśnie szkoły, rodzice popierają nauczyciela, który zdecydował się na tak drastyczną próbę zwrócenia uwagi:

 

Jak łatwo można zdeptać, upokorzyć i zniszczyć człowieka!

 

Desperacki akt nauczyciela, który nie znalazł innej metody, bo wcześniejsze pisma ze skargami kierowane do Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim i Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. zostały zamiecione pod dywan.

 

Zmiana Dyrektorki w placówce Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 im. K. Wojtyły do której uczęszcza nasz  ……, doprowadziła do lawiny zwolnień nauczycieli i specjalistów, którzy od kilkunastu lat pracowali z naszymi dziećmi z powołania i z sercem dla naszych dzieci, które przecież mają tak szczególne potrzeby i wymagania. Zmiany, które są wprowadzane nie służą rozwojowi, nie mają na celu dobra podopiecznych.

 

Jak zakończyła się sprawa nauczyciela? Niestety prezydent miasta nie przybył na miejsce. Dopiero po kilku godzinach negocjacji, mężczyzna został zdjęty ze słupa z pomocą strażaków.

Urząd Miasta Gorzowa zadeklarował jednak, że zbada sprawę sytuacji w Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie.

 

screen https://www.facebook.com/

Komentarze