Zenek Martyniuk królem emerytów! Zgadnij JAKĄ dostanie emeryturę?

54-letni Zenon Martyniuk to gwiazdor muzyki disco polo, określany także jako Król Disco Polo. Jak się okazuje, piosenkarz może być także „królem” emerytów.

I tak podczas, gdy wiele gwiazd – aktorów, aktorek, piosenkarzy, piosenkarek czy artystów z innych dziedzin – ma „głodowe” emerytury, Zenek może się pochwalić wysokim świadczeniem.

 

Michał Wiśniewski przyznał kiedyś, że wyliczono mu świadczenie na 200 zł. miesięcznie. Majka Jeżowska ma poniżej tysiąca złotych, a Maryla Rodowicz niewiele ponad 1900 zł.

 

Tymczasem Zenek Martyniuk – który do emerytury ma jeszcze 11 lat – opłaca wysoką składkę. Tym samym i jego świadczenie z ZUS ma być znacznie wyższe:

 

Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4000 złotych, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas

– powiedział Super Expressowi.

 

Tym samym obecnie, jego emeryturę wyliczono na około 5000 zł. Jest to więc znacznie wyższa kwota niż u koleżanek i kolegów z branży. Jednak czy wystarczy na utrzymanie „królewskiego” poziomu życia Zenona…?

 

„Wstrętne i obrzydliwe zachowanie” Joanna Opozda o nowym pomyśle Królikowskiego!

Komentarze