28-latka będzie poddana eutanazji. Problem w tym, że…

Eutanazja, czyli dobrowolne poddanie się śmierci, w Polsce kojarzona jest z bardzo ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami. Pozbawienie życia takiej osoby, ma ukrócić jej cierpienie – często ból nie do zniesienia, lub też dotyczy osób długotrwale przebywających w śpiączce.

Tymczasem 28-latka z Holandii to osoba, której z pozoru nic nie dolega. Jednocześnie z powodu liberalizacji holenderskiego prawa dotyczącego eutanazji, kobieta uzyskała zgodę na eutanazję. Młoda kobieta w maju 2024 r. ma zostać pozbawiona życia we własnym domu.

 

28 latka eutanazja
https://twitter.com/TruthSeeker543/status/1776061065987526693

 

Eutanazja – Holandia

Holandia zalegalizowała eutanazję w 2001 roku. Od tego czasu liczba zgonów spowodowanych eutanazją stale rośnie. W 2022 r. stanowiło to 5% wszystkich zgonów w kraju. Wywołało to krytykę ze strony tych, którzy uważają, że prawo zachęca do samobójstwa.

– informuje serwis Ndtv*

 

Co więcej, eutanazja jest dozwolona nie tylko w przypadku cierpienia fizycznego, ale i chorób psychicznych. I tak jest właśnie w przypadku 28-letniej Holenderki.

 

 

28-latka chce się poddać eutanazji. Problem w tym, że…

Zoraya ter Beek fizycznie jest zdrowa, natomiast rzez całe życie walczyła z depresją, autyzmem i zaburzeniem osobowości typu borderline. Załamać ją miało jednak stwierdzenie lekarzy, że nie mogą jej pomóc w kwestii problemów psychicznych. Taka diagnoza miała doprowadzić kobietę do decyzji o zakończeniu życia.

 

Eutanazja – zachęta do samobójstwa?

Holenderskie przepisy dotyczące eutanazji budzą ogromne kontrowersje. Wiele osób dostrzega niepokojącą tendencję w psychiatrii, która zamiast leczyć pacjentów, zezwalają na pozbawienie ich życia.

Jeśli chodzi o 28-latkę, to Zoraya ter Beek będzie poddana eutanazji we własnym domu. Lekarz najpierw poda jej środek uspokajający, a następnie leki zatrzymujące akcję serca. Ciało kobiety zostanie poddane kremacji, a jej prochy rozsypane w wyznaczonym miejscu w lesie.

 

Rozstał się z Wojciechowską i wziął TRZECI ślub? Szokujące wieści o Przemku Kossakowskim!

 

źródło: ndtv.com

 

 

https://twitter.com/TruthSeeker543/status/1776061065987526693

Komentarze