5-osobowa rodzina NIE ŻYJE! Odmawiali ZASZCZEPIENIA SIĘ!

 Pięć osób z rodziny, która mieszkała na Sycylii, nie żyje. Konsekwentnie odmawiali przyjęcia szczepionki. Rodzice i troje  dzieci zmarło w ciągu miesiąca. Nie wierzyli w istnienie pandemii koronawirusa.

Wszyscy zmarli na COVID-19

Pierwszym zmarłym był 80-letni senior rodu. Następnie z życiem pożegnała się jego 78-letnia żona. Potem zmarł 50-letni syn oraz dwie córki w wieku 55 i 52 lat. Ostatnia z sióstr zmarła w ubiegły czwartek. Rodzina nie zaszczepiła się i od początku istnienia pandemii nie wierzyła w występowanie koronawirusa i zachorowania na COVID-19.

Zmiana przepisów

We Włoszech od dziś zmieniły się przepisy, które dotyczą przepustek Covid-19 u zagranicznych turystów. Również turyści z Polski mają nieważny Green Pass, bo upłynęło więcej niż pół roku od drugiej dawki szczepionki lub wyzdrowienia. Problemy dotąd  z wjazdem do Włoch będą mieli tez turyści, którzy nie spełnili wymogu posiadania tzw. Super Green Pass, czyli ważnej przez pół roku przepustki. Jest ona wystawiana na podstawie szczepienia albo wyzdrowienia. Problem dotyczył małoletnich, które zostały zaszczepione latem ubiegłego roku drugą dawką, a z powodu różnych przepisów w krajach UE, nie otrzymały jeszcze trzeciej dawki.

Odwoływane wyjazdy

O rozwiązanie tego palącego problemu apelowała do rządu włoska branża turystyczna, a także prowincje, które żyją z narciarzy. Trudności wynikały z ważności Green Pass. W większości krajów jest to dziewięć miesięcy, a we Włoszech tylko sześć miesięcy. Rząd podjął decyzję, że turyści, którzy zaszczepili się lub wyzdrowieli sześć miesięcy temu i mają nieważną przepustkę covidową, będą mieli wstęp do wszystkich miejsc z negatywnym wynikiem testu antygenowego z 48 godzin lub PCR z 72 godzin. Dotychczasowe zalecenia ograniczały przyjazd turystów np. z Polski. Teraz to się zmienia.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pexels

 

 

Komentarze