Oto kolejny nietypowy objaw koronawirusa!

Oto kolejny nietypowy objaw koronawirusa! Chelsey Earnest, pielęgniarka, pracująca w domu opieki w Kirkland, zauważyła nietypowy symptom, u osób zmagających się z Covid-19.

 

 

Oto kolejny nietypowy objaw koronawirusa! Niezwykłe odkrycie pielęgniarki z domu opieki w Kirkland. 

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Chelsey Earnest jest jedną z pracownic domu opieki. W ostatnim czasie zajmowała się pacjentami chorującymi na koronawirus SARS CoV-2. Pielęgniarka jakiś czas temu dokonała niezwykle ważnych obserwacji. Dostrzegła, że chorujący zmagają się nie tylko z kaszlem, dusznościami i gorączką. Zaobserwowała również, że większość z nich ma zapalenie spojówek.

 

„W naszej placówce mieliśmy pacjentów, u których czerwone oczy były jedynym objawem, jaki zauważyliśmy, a potem trafiali do szpitala i umierali” – przyznała w rozmowie z dziennikarzami pielęgniarka.

 

 

 

Objaw, który zaobserwowała pielęgniarka ze Stanów Zjednoczonych został uwzględniony w raporcie WHO.

 

 

 

Do sprawy odniosło się także Polskie Towarzystwo Okulistyczne.

 

 

 

„Objawy okulistyczne, które mogą się pojawić w przebiegu zakażenia SARS-CoV-2 wynikają z obecności wirusa w filmie łzowym i wydzielinie worka spojówkowego. Do tej pory opisano jedynie przypadki zapalenia spojówek i obrzęku spojówki wywołane obecnością wirusa SARS CoV-2.” – czytamy w oświadczeniu.

 

Oto najczęstsze objawy, występujące u chorych na koronawirusa: gorączka, suchy kaszel, zmęczenie, odkrztuszanie plwociny, duszności, ból gardła, ból głowy, ból mięśni oraz stawów, dreszcze, nudności i wymioty, niedrożność nosa, biegunka, a także opisane powyżej zapalenie spojówek.

 

 

Sprawdź także: Nietypowa inicjatywa tanich linii lotniczych. Oferują klientom ubezpieczenie od (…)!

Zdjęcie: PixabayKomentarze