75-letni prezydent apeluje do rodaków, by nie ćwiczyli na powietrzu! Pokazał jak trenować w domu!

75-letni prezydent Ugandy apeluje do swoich rodaków, by nie ćwiczyli na świeżym powietrzu! Yoweri Museveni, aby zachęcić obywateli do wykonywania aktywności fizycznej  w domu pokazał serię ćwiczeń. Przy okazji udowodnił, że mimo podeszłego wieku jest w doskonałej formie.

Uganda jak reszta świata zmaga się z pandemią koronawirusa. W tym wschodnioafrykańskim państwie potwierdzono do tej pory 53 przypadki zakażenia COVID-19. Dobrą informacją jest ta, że nie odnotowano żadnego zgonu. Mimo to władze kraju z 75-letnim prezydentem na czele dmuchają na zimne i w obawie przed rozprzestrzenianiem się wirusa wprowadziły szereg obostrzeń. Na obecną chwilę w Ugandzie nie odbywają się lekcje, zamknięto świątynie dla wiernych i niektóre sklepy. Prócz tego wprowadzono godzinę policyjną i zakazano wszelkich form aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

 

 

ZOBACZ:Złamał zakaz i poszedł pobiegać na plażę! Policyjna interwencja zakończyła się dość nieoczekiwanie!

 

 

Yoweri Museveni prosił swoich rodaków, aby pod żadnym pozorem nie ćwiczyli na świeżym powietrzu. Prezydent nagrał film, w którym pokazał, że równie skutecznie jak na dworze można poćwiczyć w swoim domu. 75-latek nagrał poradnik, w którym pokazuje jak prawidłowo zrobić to w czterech ścianach. Mimo podeszłego wieku głowa państwa udowodniła, że jest w znakomitej formie fizycznej. Nagranie z ugandyjskim prezydentem jest prawdziwym hitem sieci i udowadnia trafność powiedzenia, że w zdrowym ciele, zdrowy duch,

źródła: o2.pl, foto: youtube.com, wideo: youtube.com

 

Komentarze