Kłopoty z zasypianiem to problem milionów osób na świecie. Wielu mimo zmęczenia kładąc się do łóżka nie może zasnąć. Co zrobić, by skutecznie poprawić jakość i komfort snu? Istnieje wiele prostych sposobów dzięki, którym będziemy cieszyć się zdrowym i przede wszystkim regularnym snem.
Komfort snu jest dla nas bardzo ważny, ponieważ od tego jak śpimy i jak się wysypiamy zależy nasze dobre, bądź złe samopoczucie w ciągu dnia. Niestety czasem nie mamy na to wpływu, ponieważ jest to zależne od wielu czynników. Możemy jednak sprawić, że dzięki prostym sposobom ograniczymy ich pojawianie się do minimum i będziemy czuć się zdecydowanie lepiej niż zwykle. Proste nawyki mogą stać się dla nas codziennym rytuałem, musimy je tylko wprowadzić i wypracować. Po pierwsze, aby następnego dnia czuć się wypoczętym powinniśmy kłaść się o stałych i regularnych godzinach. Jest to podstawowy i zarazem pierwszy krok, który pozwoli nam poprawić jakość snu. Kiedy kładziemy się o różnych godzinach sprawiamy, że nasz organizm staje się rozregulowany i sam nie wie co będzie dla nas dobre, a co złe. Zadbajmy więc najpierw o regularność.
ZOBACZ:Pojechali autem zrobić to w lesie. Wszystko nagrała fotopułapka!
Dorosłej osoby wystarcza od 7 do 8 godzin snu. Taka dawka sprawia, że czujemy się wypoczęci i pełni wigoru. Należy jednak pamiętać o cykliczności tego procesu. Jeżeli czujemy, że potrzebujemy drzemki, zróbmy to. Warto jednak pamiętać, aby nie była ona długa. W zupełności wystarczy od 15 do 30 minut. Pamiętajmy również o higienie snu. Szybciej uśniemy w świeżej, bądź wywietrzonej pościeli. Starajmy się robić to regularnie zarówno w trosce o dobry sen i zdrowie. Kilkadziesiąt minut przed zasypianiem warto również odstawić telefon i nie patrzeć w ekran telewizora czy laptopa. Urządzenia te skutecznie nas rozpraszają i zaburzając zasypianie. Nie świećmy również ostrego światła, nocna lampka będzie najlepszym rozwiązaniem i w zupełności wystarczy. Zadbajmy również o odpowiednią temperaturę powietrza. Przed pójściem spać warto wywietrzyć pokój.
ZOBACZ TAKŻE:Lekarze alarmują! STRES we wczesnym okresie życia może ZWIĘKSZAĆ RYZYKO…
.