Będą MIESZKANIA dla młodych Polaków! Pójdą na to GIGANTYCZNE pieniądze!

Rząd obiecuje mieszkania dla młodych Polaków. Pójdą na to gigantyczne pieniądze! Jak zdobyć własne cztery kąty? Komu będą przysługiwać?

W sobotę podpisano porozumienie pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a trzynastoma gminami. Cel porozumienia to współpraca przy stworzeniu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Między innymi w Bochni, Zakliczynie i Korzennej powstaną mieszkania, które otrzymają młodzi Polacy.

– Trafią do ludzi, od których zależy przyszłość Polski i gmin. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to jeden z elementów pakietu mieszkaniowego. W ostatnich miesiącach wprowadzaliśmy ustawy, które mają ułatwić Polakom dostęp do przystępnych dla ich portfeli mieszkań – stwierdził wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Zobacz także: Tego NIKT się nie spodziewał! Dowborowie przeżywali GEHENNĘ!

Fot. Pixabay

Mieszkania dostaną osoby, których nie stać na lokal i nie posiadają zdolności kredytowej, ale mogą płacić za czynsz.

Jakie gminy biorą udział w projekcie? Są to: Bochnia, Borzęcin, Gnojnik, Jodłowa, Korzenna, Proszowice, Ryglice, Stary Sącz, Dąbrowa Tarnowska, Trzciana, Tuchów, Wierzchosławice i Zakliczyn.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to projekt, w ramach którego lokale rzeczywiście trafią do najbardziej potrzebujących młodych obywateli. Pozwoli to młodym ludziom szybko się usamodzielnić i zacząć życie na własny rachunek.

Taka inicjatywa na pewno jest bardzo pożądana, zwłaszcza w czasach kryzysu spowodowanego pandemią.

Zobacz także: Rząd wezwał kobiety na pomoc! Chodzi o WALKĘ z COVID-19!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Komentarze