Biało-Czerwoni ZSZOKOWALI Hiszpanów! Ich trener PODZIWIA grę Polaków!

Biało-Czerwoni zremisowali z Hiszpanią 1:1. Ten remis daje nam szansę do awans do 1/8 finału. Polacy byli dynamiczni i zadziorni na murawie. Trener Hiszpanów jest pod wrażeniem gry Polaków. Jakie są możliwe scenariusze awansu do 1/8 finału?

Najpierw lekceważyli Polaków

Przed meczem w Sevilli Hiszpanie dość lekceważąco wypowiadali się o nadchodzącym meczu z Polską i naszych piłkarzach. Twierdzili, że mają co najmniej pięciu takich Lewandowskich. Byli pewni dużej przewagi nad Biało-Czerwonymi. Jednak wczorajszy mecz mocno ich zaskoczył. Remis 1:1 dał odczuć Hiszpanom, że zmierzyli się naprawdę z silnym przeciwnikiem.

Pod wrażeniem rywala

Selekcjoner Hiszpanów, Lusi Enrique był pewien, że jego podopieczni poradzą sobie zdecydowanie lepiej. Po rozegranym meczu mówił w rozmowie z TVP Sport:

Liczyłem na to, że będziemy mieli więcej sytuacji, ale na to wpłynęła także postawa rywala, który wykonał ogromną pracę. Kiedy wynik nie jest pozytywny trzeba szczególnie uważnie przeanalizować mecz.

Trenerowi Hiszpanów podobała się gra Biało-Czerwonych. Mówił:

Podobała mi się gra Polski, która nie stworzyła sobie wprawdzie wielu okazji, ale miała kilka, jak choćby ta Lewandowskiego zakończona golem. Polska wciąż może zakwalifikować się do 1/8 finału. Musi w tym celu wygrać ostatni mecz, podobnie jak my.

Selekcjoner Hiszpanii powiedział o Biało-Czerwonych:

Moim zdaniem to nasz najsilniejszy rywal, bez żądnej wątpliwości.

Facebook/Łączy nas piłka

Scenariusze na 1/8 finału

Biało-Czerwoni może awansować do 1/8 finału, gdy w środę wygra mecz ze Szwecją. W przypadku zwycięstwa ze Szwedami Polska zajmie drugie miejsce w grupie. Wówczas Polacy w 1/8 finału trafią na drugi zespół w grupie D. Są w niej Anglia, Czechy, Chorwacja, Szkocja. Teoretycznie Polacy mogliby tez awansować, gdy zremisujemy ze Szwecją. Wówczas zajmiemy trzecie miejsce w naszej grupie. Jednak wtedy musimy liczyć na to, że Słowacja wygra z Hiszpanią i szczęśliwie ułożą się dla niej wyniki też w innych grupach. Jeśli tak by się stało to Biało-Czerwoni weszliby do 1/8 finału z trzeciego miejsca, to trafiliby na rywali z grupy B lub C. W tym momencie na miejscu pierwszym są w niej Belgia i Holandia.

Źródło: Fakt, Radio Zet

Zdjęcia: Facebook/Łączy nas piłkaKomentarze