Biedronka i Lidl wprowadzają zmiany! W tym czasie NIE ZROBISZ ZAKUPÓW!

Biedronka i Lidl wprowadzają zmiany! W tym czasie NIE ZROBISZ ZAKUPÓW!

Lidl podobnie jak Biedronka wprowadza zmiany w swoich sklepach. Od teraz w niektórych porach dnia nie zrobisz zakupów! 

Lidl wprowadził kolejne zmiany dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Niemiecka dyskont spożywczy idzie w ślady sklepu Biedronka i w trosce o swoich pracowników wprowadza przerwy techniczne dla pracowników. W jakich godzinach będą miały miejsce?

 

Wraz z narastającym zagrożeniem epidemii koronawirusa sieci handlowe i dyskonty spożywcze wprowadzają specjalne rozwiązania w swoich sklepach. Sklepy takie jak Lidl czy Biedronka zdecydowały się na zamontowanie specjalnych przegród oddzielających swoich pracowników w celu i ochrony. Zamontowano także taśmy, które wyznaczają bezpieczną odległość od osób stojących w kolejce a także dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Wszystkie te działania mają na celu zmnimalizowanie prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem a także ochronę pracowników sieciówek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szumowski przedstawił prognozę rozwoju epidemii! Pod koniec tygodnia będzie naprawdę ŹLE!

 

W niektórych sklepach ograniczano również liczbę klientów mogących przebywać w sklepie w jednym momencie. Gdzieniegdzie skrócono godziny pracy kasjerów i pozostałych pracowników. Lidl wprowadza kolejne zmiany w modelu działania – zespoły pracowników są dzielone na mniejsze grupy tak, aby kontakt między nimi był jak najmniejszy.

 

Co najważniejsze, Lidl poinformował, że wprowadza także system krótkich przerw technicznych pomiędzy zmianą poranną i popołudniową tak, aby sklepy były jak najdłużej otwarte, a ilość pracowników maksymalnie ograniczona. Chodzi o to, aby podczas wymiany żaden z zespołów nie miał ze sobą kontaktu, ale do tego potrzebna jest przerwa techniczna. W Lidlu przerwa techniczna nastąpi wówczas koło godziny 13-14 tuż po zakończeniu porannej zmiany. W Biedronce przerwa techniczna potrwa od 13.30 do 14.30.

 

źródło: lidl polska, fot. pixabayKomentarze