„Bitwa o wozy” również w drugiej turze. Poznaj zasady!

Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło akcję „Bitwa o wozy”. Resort zdecydował, że akcja będzie miała miejsce również w drugiej turze wyborów. Ile wozów do rozdania jest tym razem?

W każdym województwie gmina do 20 tysięcy mieszkańców z najwyższą frekwencją podczas I tury wyborów prezydenckich otrzymała promesę na zakup wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie przyznano więc 16 promes. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uznało, że akcja zachęcająca do głosowania okazała się sukcesem, dlatego też zostanie ponownie zorganizowana przy okazji II tury wyborów. Tym razem wozów będzie więcej.

 

49 wozów strażackich do rozdania.

Podczas kolejnej odsłony akcji wozy trafią aż do 49 gmin. W trakcie pierwszej tury wyborów wyznacznikiem był obecny podział administracyjny, w drugiej natomiast będą to granice dawnych 49 województw sprzed 1 stycznia 1999. Zasady akcji nie ulegną większym zmianom. Gmina licząca do 20 tysięcy mieszkańców, która osiągnie najwyższą frekwencję w każdym z 49 byłych województw – otrzyma promesę na zakup wozu strażackiego. Te gminy, które wygrały w pierwszej edycji – nie będą już brane pod uwagę.

 

ZOBACZ TEŻ:  POLSKI samochód elektryczny coraz bliżej. Dowiedz się, kiedy premiera!

 

 

źródło: gazeta.pl

zdjęcie: unsplash.com

 

 Komentarze