Najnowsze sondaże. Kto wygra wybory?

W ostatnich dniach opublikowano dwa badania preferencji wyborców w nadchodzącej II turze wyborów prezydenckich. Który z kandydatów może liczyć na wyższe poparcie?

Kampania wyborcza trwa, a do ostatecznego rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich pozostaje coraz mniej czasu. Kandydaci wciąż walczą o głosy wyborców. Sondażownie Indicator oraz Kantar przeprowadziły badania nastrojów Polaków przed II turą. W obu sondażach przewaga zwycięzcy jest nieznaczna.

 

Duda wygrywa w sondażu dla „Wiadomości”.

Pierwszy z sondaży przeprowadziła pracownia Indicator dla „Wiadomości” TVP. Jak wynika z badania, obecnie urzędujący Prezydent RP mógłby liczyć na 50,7 proc. głosów i uzyskałby tym samym reelekcję. Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 49,3 proc. respondentów. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 osób między 30 czerwca i 2 lipca.

 

Sondaż dla „Faktów” wskazuje na zwycięstwo Trzaskowskiego.

Z kolei z najnowszego sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 wynika, że zwycięzcą wyborów prezydenckich zostałby Rafał Trzaskowski. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej chciałoby zagłosować 47 proc. badanych. Andrzej Duda uzyskał o jeden punkt procentowy mniej – chęć poparcia urzędującego prezydenta zadeklarowało 46 proc. pytanych. Ten sondaż uwzględnia jednak osoby niezdecydowane – 7 proc. ankietowanych nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje. Badanie przeprowadzone zostało telefonicznie w dniach 2-3 lipca na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

 

ZOBACZ TEŻ:  Referendum w Rosji. Wiemy, jak długo jeszcze może rządzić Putin!

 

 

źródło: wp.pl

zdjęcie: pixabay.com

Komentarze