CZARNY DZIEŃ DLA MIRKÓW-HANDLARZY! Ziobro zapowiada: pójdziesz siedzieć za COFNIĘTY LICZNIK! I to na DŁUGO!

Czeka nas rewolucja na rynku aut używanych.  

 

 

Na dzisiejszej konferencji prasowej Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i wiceministra Patryka Jakiego zapowiedziano kolejne zmiany w prawie. Jedna z nich dotyczy surowszego karania za cofanie przebiegu w samochodach.

 

Sprawa niebagatelna, bo niemal każdy samochód używany w naszym kraju ma cofnięty licznik. Istnieje cała grupa specjalistów, którzy się tym zajmują, bo jak twierdzą handlarze polski klient nie kupi auta z przebiegiem powyżej 200 tys. kilometrów.

 

Po zmianie przepisów za takie przestępstwo grozić będzie kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia! Karze będzie podlegał zarówno właściciel samochodu-zleceniodawca usługi jak i oszust, który ją wykona Minister zwraca uwagę, że cofanie liczników to oszukiwanie klientów, które może mieć tragiczne konsekwencje. Nieświadomy nabywca dostaje auto znacznie bardziej zużyte i po zawyżonej wartości. A to może tragicznie odbić się na bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów w razie wypadku, lub innej niebezpiecznej sytuacji na drodze.

 

Miejmy nadzieję, że przepisy te faktycznie wejdą w życie i spowodują zmiany na rynku aut używanych, bo kupno używanego auta w Polsce to prawdziwa loteria. I dla naszego własnego zdrowia i dobrego samopoczucia – czas to zmienić!

Komentarze