Czy można pić kawę W CIĄŻY? Zobacz, co mówią o tym specjaliści

Czy picie kawy w ciąży jest zdrowe? Czy w żaden sposób nie zaszkodzi to maluszkowi? Co takiego znajduje się w kofeinie, że reguluje ona ciśnienie i zapobiega niektórym chorobom? W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie: czy można pić kawę w ciąży. Zobaczcie, co mówią o tym specjaliści.

Lekarze uznają dla kobiet w ciąży dopuszczalną dawkę dzienną 200 mg kofeiny. Porcja kawy (w zależności od mocy) może zawierać od 40 do 80 mg. Zatem jedna kawa dziennie nie powinna zaszkodzić.

Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym, kofeina zawarta w kawie zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona, a także poprawia perystaltykę jelit. Z lekarskiego punktu widzenia poprawia stan naszego zdrowia, o ile pijemy ją w odpowiednich ilościach.

Często jest tak, że organizm kobiety ciężarnej sam decyduje o tym, czy potrzebuje kawy czy nie. Jedne kobiety zaczynają wówczas swoją kawową przygodę, mimo, że nigdy dotąd po nią nie sięgały, inne natomiast odrzuca zapach i aromat kawy. Jeśli kobieta będąca w ciąży czuje się źle po wypiciu filiżanki kawy, powinna zrezygnować z jej picia.

Źródło: Youtube

Zobacz też: Oto jak naprawdę wyglądał Jezus. Tego się nie spodziewaliście!

 

Komentarze