Nie musisz liczyć kalorii, żeby schudnąć! Dietetyczka podaje inny sposób!

Liczenie kalorii i dbanie o ujemny bilans kaloryczny jest uznaną metodą odchudzania. Jednak w ostatnim czasie dietetycy zwracają też uwagę na dodatkowe czynniki.

Marzena Grzesiak Dietetyk radzi, by nie liczyć kalorii, a postawić na zupełnie inną strategię!

 

https://tezdjecia.pl/

 

Wszędzie słyszysz: deficyt kaloryczny, deficyt kaloryczny, deficyt kaloryczny. Tylko on pomoże Ci schudnąć. A ja Ci powiem, że NIE!

– stwierdziła dietetyczka.

 

I radzi:

 

Zacznij patrzeć na to, czy Twoje posiłki są wartościowe! Zamiast liczyć kalorie, patrz czy Twój posiłek ma wartości odżywcze.

 

Jeśli będą wartości odżywcze, Twoje pragnienie na jedzenie się zmniejszy. I wtedy nie będziesz musiała sięgać po tyle posiłków, bo Twoje ciało powie Ci „dość”. Jestem najedzone, bo dostałem wszystko, czego potrzebowałem.

 

Także, zapomnij o kaloriach, patrz na wartości odżywcze.

– stwierdziła Marzena Grzesiak.

 

Musy w tubkach mają dobry skład ale… Dlaczego są NIEZDROWE?

 

W podobnym tonie wypowiada się Iwona Wierzbicka. Dietetyczka również radzi, by nie stosować diety, a robić trzy inne rzeczy:

 

  1. Wysypiaj się, chodź wcześniej spać, około 22.00. Badania pokazują, że osoby, które się wysypiają, śpią między 7 a 8 godzin, są zdrowsze metabolicznie, mają lepszą przemianę materii, lepiej gospodarują kaloriami, które zjedzą w ciągu dnia.
  2. Bądź aktywna fizycznie, wychodź regularnie na spacery. Lepiej być stale w ruchu, niż pójść raz na jakiś czas na siłownię.
  3. Nawadniaj swój organizm. Dobrze nawodniony organizm lepiej pozbywa się toksyn.

 

I podsumowuje:

 

Jeśli się wyśpisz, wyjdziesz na spacer i nawodnisz, to zdecydowanie będą lepsze myśli (…) Szczęśliwy organizm, to organizm, który dokonuje zdrowych wyborów.

 

Zatem nieliczenie kalorii, to nie droga na skróty i przyzwolenie na obżarstwo. Jak jednak widać obecnie dietetycy stosują bardziej holistyczne podejście do kwestii odchudzania i warto uwzględnić ich porady.

 

Czujesz zmęczenie po dniu leżenia na plaży? Oto TRZY powody zmęczenia!

 

Komentarze