Donald Tusk opublikował SMUTNĄ fotografię! Opis daje do myślenia. „Samotność…”

Donald Tusk nie jest zbyt wylewny w swoich mediach społecznościowych. Niechętnie dzieli się życiem prywatnym. Ostatnio przebywa w Grecji, gdzie łączy obowiązki zawodowe ze zwiedzaniem. Jednak jego wpis wzbudza niepokój i zasmuca.

 

Jak grecki filozof?

Donald Tusk w Atenach prowadzi rozmowy o demokracji z politykami i z internautami. W kolebce demokracji Tusk dyskutuje o przyszłości Europy i współczesnych zagrożeniach. O swoim przemówieniu, szef Europejskiej partii Ludowej, napisał:

Za motto swojego przemówienia przyjąłem słowa Peryklesa, że wolność dana jest wyłącznie tym, którzy mają odwagę jej bronić. Ten żarliwy demokrata padł ofiarą ateńskiej epidemii, ale jego idee przetrwały do dziś, podobnie jak zbudowany za jego czasów Partenon.

Nostalgiczne zdjęcie

Donald Tusk swój wpis opatrzył zdjęcie. jednak nie jest to zwykła fotografia z Aten. Tusk stoi w promieniach popołudniowego słońca. W tle widoczny jest Akropol. Jednak zdjęcie nie napawa optymizmem. Donald Tusk tak opisał odwiedziny tego miejsca:

Samotność na Akropolu możliwa jest tylko w czasie zarazy.

Te słowa mogą budzić przygnębienie. Historyczne miejsca, które zwykle były wypełnione po brzegi turystami, teraz zioną pustką. Ta niepokoi i zasmuca. Zwykle turyści marzą, by w spokoju zwiedzić piękne miejsca i cieszyć się ich widokiem. Niestety opustoszały Akropol jest znakiem czasów, w których aktualnie żyjemy. Jest obrazem pandemii i społecznego dystansu.

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Instagram, Facebook

Komentarze