Duda POTWIERDZA! Dodatkowe pieniądze dla…

Duda potwierdza. Złożył projekt ustawy o Funduszu Medycznym.


-Zapowiadana  ustawa o Funduszu Medycznym została przeze mnie złożona w Sejmie – powiedział prezydent Andrzej Duda przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. W Waszyngtonie Duda spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami porosuzono temat Rafała Trzaskowskiego, Platformy Obywatelskiej a nawet wojny na Ukrainie.

24 czerwca prezydent Andrzej Duda złoży wizytę u Donalda Trumpa w Waszyngtonie. Tematami rozmowy obu prezydentów będą kwestie obronności, energetyki, współpracy biznesowej oraz telekomunikacja.

Jeszcze przed wylotem prezydent Andrzej Duda rozmawiał z dziennikarzami. Podkreślał, że Polska jest pierwszym krajem, który otrzymał zaproszenie od USA po wybuchu pandemii koronawirusa.

– Ważne jest, abyśmy umacniali nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Jest on dla nas bardzo ważny i przynosi dobre efekty – powiedział Andrzej Duda.

Jak dodał będzie rozmawiał z Donaldem Trumpem także na temat bezpieczeństwa militarnego i energetycznego oraz współpracy gospodarczej w ramach Trójmorza.

Prezydent przekazał także informacje na temat Funduszu Medycznego, który zapowiadano już w marcu, kiedy to godni było na temat ustawy o tzw. rekompensacie dla Telewizji Polskiej.

– Fundusz będzie składał się z trzech segmentów: świadczenia na leczenie chorób rzadkich, działania profilaktyczne oraz wydatki infrastrukturalne – wyjaśnił prezydent. Przewidywany roczny budżet funduszu to 4 miliardy złotych.

– Przy czym w tym roku, ponieważ mamy już pół roku za nami, fundusz będzie miał dwa miliardy – dodał prezydent.Komentarze