Ekspert NASA wyjaśnia jak przetrwać IZOLACJĘ W DOMU!

Jak przetrwać izolację w domu? Wyjaśnia to Benjamin Pothier- ekspert NASA, który zajmuje się badaniem wpływu samotności na człowieka.

46-letni Pothier zajmuje się szczegółowymi badaniami ludzkiej psychiki i tego, co się z nią dzieje podczas izolacji. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować przyszłych astronautów NASA do samotności i braku kontaktu z drugim człowiekiem.

 

Z uwagi na panującą epidemię ekspert NASA wyjaśnia jak zachować zdrowy umysł w czterech ścianach.

 

Oto 10 porad:

 

1.Stwórz dziennik zadań. Staraj się codziennie wieczorem spisywać plany i zadania na następny dzień. Zanim jednak to zrobisz, poświęć dwie minuty na to, aby pomyśleć o wszystkich pozytywnych rzeczach, które dziś zrobiłeś -nawet tych bardzo małych.

 

2.Lista. Po jednej stronie cele, po drugiej puste kratki na postawienie ptaszka. Z czasem tworzenie listy wejdzie w nawyk i ułatwi organizację dnia.

 

3.Selekcja przedmiotów w szafkach. Pozwala pozbyć się przeterminowanych produktów i ocenić braki. To samo można zrobić z ubraniami.

 

4.Zadbaj o swoją przestrzeń do życia. Utrzymuj porządek wokół siebie każdego dnia. Bez względu na to gdzie mieszkasz, powinieneś zadbać o właściwą atmosferę swojego miejsca do życia. To podstawa do tego, aby zachować zdrowy umysł.

 

5.Ćwicz. Ekspert NASA podkreśla, że odpowiednia ilość ruchu pozwala walczyć ze stresem i złym samopoczuciem. Nawet jeśli „ruchem” nazywamy krzątanie się po domu z miotłą, czy tańczenie do ulubionej muzyki.

 

6.Nie rób nic na siłę. Nie wykonuj na siłę tych rzeczy, których nie jesteś w stanie osiągnąć. Zachowaj zdrowy rozsądek i nie bądź wobec siebie krytyczny. 

 

7.Utrzymuj kontakt z innymi. Rozmawiaj z bliskimi ludźmi online.

 

8.Zrelaksuj się. Spędź kilkanaście minut dziennie w pokoju z wyłączoną elektroniką.„Po prostu usiądź, zamknij oczy i oddychaj”. Medytacja skutecznie pomaga oczyścić umysł.

 

9.Miej swoje hobby. Poszukaj zajęcia przynoszącego ci radość i odprężenie.

 

10.Nie odliczaj. Benjamin Pothier stanowczo odradza odliczanie dni do czegokolwiek. „Jesteś w izolacji, a nie w więzieniu” – podkreśla.

 

ZOBACZ TEŻ:Matka zaraziła koronawirusem 17 swoich dzieci. Kobieta nie miała żadnych objawów

 

 

Źródło:londyneknet/pixabay

Komentarze