„Forbes” PODLICZYŁ majątek Melindy Gates. Lepiej usiądź!

Bill Gates rozwodzi się z żoną po 27 latach! Główna przyczyna rozstania to niechęć Melindy Gates do powiązań jej męża z amerykańskim przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

Instagram
Melinda Gates decyzji o rozwodzie nie podjęła pochopnie, miała rozważać ten krok przez dwa lata. W tym okresie odbyła liczne konsultacje z prawnikami odnośnie swej decyzji, twierdzi ”The Wall Street Journal”. Rozgłos o zaistniałej sytuacji nie jest bezpodstawny, w końcu Bill Gates jest na drugim miejscu najbogatszych ludzi świata wg rankingu Bloomberga.
Decyzja pomnożyła majątek Melidny
Melinda w chwili ogłoszenia rozwodu została miliarderką, pozyskując pakiet akcji od męża o wartości 2,4 mld dolarów. Otrzymała udziały m.in. w Coca-Coli, Coca-Coli Femsa SAB, Grupie Televisa SA, meksykańskiej grupie medialnej. „Forbes” oszacował, że szykuje się dla Melindy miejsce na liście najbogatszych ludzi świata m.in. obok Donalda Trumpa.
Czy działalność charytatywna zostanie przerwana? 
Bill i Melinda to dwaj z największych i najlepiej finansowanych filantropów na świecie. Przez ostatnie 20 lat para finansowała edukację, globalne zdrowie i inne cele za pośrednictwem swojej fundacji o tej samej nazwie. Oboje przy udziale wcale nie biedniejszego inwestora Warrena Buffettem założyli także The Giving Pledge, kampanię skłaniającą zamożnych ludzi do dzielenia się swoimi pieniędzmi z potrzebującymi.
Trwają prace nad zakończeniem małżeństwa
Rozwód odbędzie się dopiero 4 kwietnia 2022 roku. Małżeństwo musi jeszcze podzielić posiadłość o wartości 125 mln dolarów i majątek na około 130-146 mld dolarów. Pomimo dalszych formalności pieniądze są już w ruchu, Melinda kolejno pozyskuje należącą odtąd tylko do niej część majątku. Melinda Gates podobno oznajmiła w pozwie o rozwód, że „to małżeństwo jest bezpowrotnie zerwane”. Jednak oboje nadal planują współpracować przy swojej fundacji charytatywnej. Nie możliwe stało się dla nich bycie parą, co nie przeszkodziło w partnerstwie biznesowym i charytatywnym.
Źródło: Kozaczek


Komentarze