Bosak OSTRO o wprowadzeniu paszportów covidowych: „To jest ABSURD!”. Ma rację?

Krzysztof Bosak o paszportach covidowych wypowiada się, jako o absurdzie. Zdaniem Bosaka Polska nie powinna popierać przepisów antywolnościowych.

Pexels

Krzysztof Bosak pytany o stanowisko Konfederacji ws. paszportów covidowych, odparł, że ograniczanie praw obywatelskich nie leży w dobrze pojętym interesie obywateli. Poseł Konfederacji nie szczędził krytyki. Wypowiedział się nieprzychylnie o działalności polskiego rządu na arenie międzynarodowej w sprawie obudowy gospodarki po pandemii. Według niego plan siedmioletniej transzy covidowej pociąga za sobą ryzyko zadłużenia całej Europy.

Mateusz Morawiecki wypowiedział się w sejmie na temat tego, że polska gospodarka jest w świetnej formie i przechodzi ciężkie konsekwencje pandemii najlepiej ze wszystkich państw. Po takim przedstawieniu sprawy lider Konfederacji dokonał konkluzji, że jakiekolwiek pakiety kryzysowe są zbędne.

Krzysztof Bosak przyznał, że nie jest zwolennikiem założenia, że dzięki unijnym pieniądzom można znacząco odbudować gospodarkę. Jego zdaniem rozdawnictwo nakładów rządowych to “kokaina dla gospodarki”, która chwilowo wzmocni PKB, ale nie pozwoli na stabilny rozwój.

Paszport covidowy – od kiedy będzie obowiązywał
Paszport covidowy jest gwarancją tego, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko COVID-19. Dokument jest bezpłatny, dwujęzyczny i dostępny zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. Kod QR zawarty w paszporcie, zapewni bezpieczeństwo i autentyczność certyfikatu. KE wstępnie ustaliła, że Cyfrowy Zielony Certyfikat miałby zacząć obowiązywać jeszcze w 2021.

Zagrożenie dla podstawowych wolności obywatelskich
A być może najlepsza szansa na swobodne funkcjonowanie w czasie pandemii. Zdania są podzielone.
Dyskusja nad wprowadzeniem paszportów covidowych wciąż trwa. Ograniczenie tymczasowej wolności powoduje, że wiele osób godzi się na paszporty. Dokument miałyby ułatwić obywatelom Unii Europejskiej i nie tylko podróżowanie oraz uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Zdaniem Elżbiety Kruk, europosłanki Prawa i Sprawiedliwości, która była przeciwna temu rozwiązaniu, jeśli paszporty covidowe zostaną wprowadzone, to przyniosą więcej złego niż dobrego.

Źródło: RadioZETKomentarze