Gabriel Seweryn ostatnie nagranie przed śmiercią: „Ja się tu duszę”! [VIDEO]

28 listopada 2023 roku zmarł Gabriel Seweryn – jeden z bohaterów programów „Królowe Życia”, celebryta szyjący futra. Mężczyzna miał 56 lat.

Tego dnia Gabriel Seweryn źle się poczuł, miał duszności i pieczenie w klatce piersiowej. Wezwano do niego karetkę pogotowia, lecz ta go nie zabrała.

Nagranie zrobiono właśnie przed domem Seweryna. W tle widać karetkę pogotowia i słychać co mówi „Versace z Głogowa”.

 

https://www.facebook.com/FundacjaOMZRiK

 

Gabriel Seweryn – film

 

Film jest szokujący, bo słyszymy przerażonego mężczyznę, który mówi, że się dusi i że zaraz umrze, a kilkadziesiąt metrów dalej stoi karetka pogotowia.

 

Mnie tu dusi i nikt mi nie chce pomóc… Słuchajcie, ja naprawdę umrę… Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jakie są problemy, że mnie szykanują… Naprawdę pokaż mnie, niech zobaczą, że to ja jestem…

– słyszymy Gabriela Seweryna.

 

Jednak to nie karetka zawiozła celebrytę do szpitala. Mężczyzna musiał pojechać na SOR taksówką. Tam podano mu płyny i leki. Ale po dwóch godzinach doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomimo długiej reanimacji, mężczyzna zmarł.

 

Dlaczego pogotowie ratunkowe nie zabrało Gabriela Seweryna do szpitala?

 

Rzecznik pogotowia w Legnicy (odpowiadający także za Głogów), Szymon Czyżewski wyjaśnia, że powodem było zachowanie Seweryna oraz jego towarzysza:

 

Nie odmówiono karetki. Karetka przyjechała na miejsce wezwania. Natomiast z tego opisu, który ja znam, wyczytałem, że była niesamowita agresja ze strony osób wzywających (…) Zespół rzeczywiście był na miejscu, próbował podjąć medyczne czynności ratunkowe, ale niestety z uwagi na agresję osób, które tam były (…) i też samego pacjenta, odstąpiono od czynności ratunkowych

– powiedział w rozmowie z Jastrząb Post*

 

Szymon Hołownia stracił przyjaciela. „Coś tu jest cholernie nie tak… „

 

Tymczasem Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie śmierci celebryty:

 

W naszej opinii doszło do skandalicznej sytuacji w której pacjentowi z ewidentnymi symptomami zaburzeń pracy serca ratownicy z karetki odmówili udzielenia pomocy i nie przewieźli go do szpitala.

 

Pod dużym znakiem zapytania jest też prawidłowość postępowania personelu szpitala, gdy pacjent dotarł na SOR przywieziony tam przez bliskich taksówką.

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złoży w tej sytuacji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ratowników i personel szpitala w Głogowie.

– czytamy w komunikacie.

 

Dochodzenie w sprawie śmierci Gabriela Seweryna

 

Jak informuje serwis „Głogów Nasze Miasto”, Prokuratura Rejonowa w Głogowie wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci celebryty. Obecnie prowadzone są czynności mające wyjaśnić okoliczności śmierci Seweryna, ma też zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

 

Ostatnie nagranie Gabriela Seweryna poniżej.

 

 

 

*cyt. Jastrząb Post

Komentarze