Hołownia przerwał wystąpienie pielęgniarki. Ludzi zszokowały JEGO słowa! [VIDEO]

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, Szymon Hołownia przerwał wystąpienie przedstawicielki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Krystyny Ptok.

To co, powiedział w przerwie wystąpienia kobiety, zszokowało wielu ludzi!

Co takiego powiedział Szymon Hołownia?

 

https://www.instagram.com/szymon.holownia/

 

Otóż Marszałek Sejmu przerwał wystąpienie pielęgniarki – Krystyna Potok jest bowiem przewodniczącą Przewodnicząca OZZPiP (Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych) – z uwagi na skandaliczne zachowanie posłów.

Pomimo tego, że trwało już wystąpienie kobiety – posłowie głośno ze sobą rozmawiali. Hołownia poprosił więc o chwilę przerwy i powiedział:

 

Drodzy państwo, bardzo serdecznie proszę o uszanowanie przedstawicielki inicjatywy obywatelskiej.

 

Jeżeli mają państwo w tym czasie inne zajęcia, chcą przeprowadzić rozmowy, proszę o opuszczenie sali i z szacunkiem wysłuchanie przedstawicielki tych kilkuset tysięcy ludzi, którzy ten projekt do izby wnieśli.

– wyprosił kulturalnie posłów.

 

I dodał:

 

Nie ma tutaj z mojej strony żadnej złośliwości, nie kieruję tego do nikogo specjalnie, tylko bardzo proszę o ten szacunek. Jeżeli musicie pracować w tym momencie nad innymi rzeczami, bardzo proszę, są do tego inne miejsca.

 

Ludzie byli w szoku, że nowy Marszałek Sejmu potrafi w tak spokojny sposób i z taką klasą, zwrócić uwagę osobom, których zachowanie nie licuje z funkcją posła:

 

Jestem zaskoczony. Myślałem że stanowisko marszałka sejmu skończy się zatopieniem w bagnie politycznym. A tutaj się okazuje że sztywniutko. Reguły. Zasady. Szacunek. Dawno tak nie było.

 

Inteligencją i elokwencją wprawia Pan w osłupienie! I tak powinno być! Cieszę się że mamy takiego Marszałka! 👏🏻👏🏻👏🏻

 

Niesamowite! Ja się czuję jakbym była w innej Polsce. Po tylu latach zaczęłam śledzić co się dzieje w sejmie. Aż miło. Dawno tak nie było. Trzymam dalej kciuki.

– komentowano pod nagraniem.

 

Pokazał kompromitujące zdjęcie Hołowni! Tak zabawia się nowy Marszałek?!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Szymon Hołownia (@szymon.holownia)

Komentarze