Dominika Chorosińska od kilku lat jest na urlopie! Która instytucja „trzyma” dla niej miejsce?

45-letnia Dominika Chorosińska właśnie została powołana na ministra kultury w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego.

Ta nominacja wywołała wiele kontrowersji. Przeciwnicy PiS-u wytykają Chorsińskiej to, że jest aktorką i co z tym związane – ma za sobą udział w różnych produkcjach i projektach. Przykładem może być program „Jak oni śpiewają”.

Inna kwestia to życie osobiste aktorki i posłanki. Figurska-Chorosińska jest bowiem mamą szóstki dzieci, ale na swoim koncie ma też zdradę małżeńską. I choć wróciła do męża i udało jej się uratować swoje małżeństwo, to „Internet pamięta”.

Teraz nowej Minister zarzuca się, że „blokuje” etat.

 

https://www.facebook.com/dominika.figurska

 

Dominika Chorosińska od samego początku swojej kariery aktorskiej związana jest z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Zapytana przez Onet przedstawicielka tej instytucji miała poinformować, że Figurska-Chorosińska od kilku lat przebywa na urlopie bezpłatnym.

 

„Pani Dominika Chorosińska 12.11.2019 r. przebywa na urlopie bezpłatnym, o który wnioskowała w związku z objęciem mandatu posła. Na obecną kadencję Pani Dominika Chorosińska również zawnioskowała o urlop bezpłatny.

 

Pani Dominika Chorosińska w latach 2017 — 2019 grała w spektaklach Teatru Polskiego we Wrocławiu: „Mayday”, „Chory z urojenia” (premiera 16.03.2017), „Kordian” (premiera 12.05.2017), „Ryszard III” (premiera 24.11.2017)”*

 

I według opinii dziennikarza Onetu „To oznacza, że Chorosińska nie pobiera wynagrodzenia, ale blokuje etat”. Najwyraźniej jednak aktorka – a obecnie posłanka – ma tak dobre relacje z tą instytucją, że dyrekcja poszła jej „na rękę” w kwestii przytrzymania etatu.

 

Dlaczego Adam Małysz ma tylko jedno dziecko? „wymknęło nam się to spod kontroli”

 

*cyt. onet

Komentarze