Dominika Chorosińska została Ministrem Kultury. Co o niej wiemy?

Dominika Chorosińska została  powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę na funkcję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kim jest nowa Minister i co o niej wiemy?

 

screen – https://www.youtube.com/watch?v=Fr2mZXBXufU

 

Dominika Chorosińska – wiek i wykształcenie

 

Urodziła się 28 grudnia 1978 roku w Elblągu jako Dominika Figurska (nazwisko zmieniła dopiero niedawno). Wkrótce więc skończy 45 lat.

Z wykształcenia jest aktorką – ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez całą swoją karierę aktorską grała na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Dominikę Figurską mogliśmy też oglądać w licznych produkcjach filmowych – grała w serialu „Ma jak Miłość”, „Pierwsza Miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Singielka” czy w filmie „Smoleńsk”. Aktorka wzięła też udział w programie „Jak oni śpiewają”.

 

Dominika Figurska Chorosińska – dlaczego zmieniła nazwisko?

 

W 2016 roku Dominika Figurska zaczęła interesować się polityką. To wtedy rozpoczęła współpracę dziennikarską z Telewizją Republika, a następnie z TVP Info.

Następnie aktorka postanowiła kandydować do Parlamentu Europejskiego i to właśnie wtedy, w 2019 roku zdecydowała się przyjąć nazwisko swojego męża. Co ciekawe, zrobiła to dopiero w 17 lat po ślubie z aktorem – Michałem Chorosińskim [więcej na ten temat tutaj].

Chorosińska do Parlamentu Europejskiego się nie dostała, jednak w tym samym roku została posłanką z ramienia PiS. Wczoraj zaś, tj. 27 listopada 2023 została powołana na Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została też przewodniczącą Komitetu do spraw Pożytku Publicznego.

 

screen – https://www.youtube.com/watch?v=Fr2mZXBXufU

 

Dominika Chorosińska – dzieci

 

Dominika Chorosińska jest mamą aż szóstki dzieci. Aktorka, posłanka, a obecnie Minister Kultury unika ujawniania wizerunku swoich pociech.

Jednak dwa lata temu – z okazji 18 urodzin swojej najstarszej – pokazała, jak wygląda Nastazja Chorosińska [zobacz tutaj], a na zdjęciach widać wielkie podobieństwo do mamy.

Chorosińska pochwaliła się też najmłodszą pociechą – dziewczynką, która urodziła się w październiku 2020 roku [zobacz tutaj].

Dominika Chorosińska zadrwiła z Szymona Hołowni! „Masz talent” krzyczała!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fr2mZXBXufU

Komentarze