Wyjazd na stok w dwójkę – jak przygotować walizkę?

Chcesz wyjechać w góry z drugą połówką? Jeśli macie zamiar szusować po stokach, nauczyć się jeździć na nartach – musicie pamiętać o skrupulatnym i przemyślanym spakowaniu walizki. Co dokładnie przyda się Wam podczas takiego wypadu?

 

Na co zwrócić uwagę pakując walizkę na wyjazd w góry?


Planując weekend w górach, aktywnie spędzanie czasu wolnego i szusowanie po stokach, musicie się do organizowanego wyjazdu odpowiednio przygotować.
O ile wybór lokalizacji, konkretnego hotelu oraz trasy na południe Polski są niesamowicie istotne, niemniej ważne okazuje się przemyślane spakowanie walizek.

 

Co powinno znaleźć się w tej, którą dzieli się razem z partnerem? Jako amatorzy lub zaprawieni miłośnicy śnieżnych sportów musicie zwrócić szczególną uwagę na dedykowane takim aktywnościom stroje. Najlepiej skupić się na markach stricte sportowych, które takie właśnie ubrania proponują. Dlaczego? Ponieważ bardzo często zdarza się, że podczas produkcji takowych – firmy stosują specjalne technologie zapewniające stuprocentowy komfort podczas jeżdżenia na nartach i snowboardzie.

 

Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn absolutną podstawą jest zaprojektowana w myśl białego szaleństwa kurtka narciarska, bluza, spodnie i skarpety narciarskie, bielizna termoaktywna oraz czapka i rękawice. Gdy chodzi o odzież i obuwie na co dzień, warto pamiętać o śniegowcach, ciepłych swetrach i golfach oraz ocieplanych legginsach. Wymienione przydają się podczas zwiedzania okolicy czy częstych w trakcie takich wyjazdów – wypadów do restauracji. W górach, gdzie pogoda bardzo często lubi płatać psikusa, trzeba też pamiętać o pelerynach przeciwdeszczowych.

 

Narciarskie okrycia wierzchnie niezawodnych, sportowych marek

Na rynku funkcjonuje dziś wiele firm oferujących wyposażenie, akcesoria i stroje sportowe. Podczas wyboru odzieży i obuwia wskazanej kategorii, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość proponowanych produktów i ich wykonanie. Nieprawidłowo zaprojektowane wiążą się bowiem z wieloma niedogodnościami, szczególnie podczas wietrznych i mroźnych dni. Przemoknięte czy krępujące ruchy ubrania są niewygodne i utrudniają płynną jazdę po stoku.

Zaczynając od absolutnej podstawy, czyli kurtki na narty – dobrym przykładem profesjonalnego elementu ubioru tego typu jest praktycznie każda propozycja 4F. Przede wszystkim dlatego, że kurtki narciarskie 4F damskie to modele zapewniające odpowiednią wentylację, wypełnione syntetycznie. Są wodoszczelne, oddychające, produkowane na bazie wytrzymałych materiałów. Bazują na wspomnianej już technologii, w tym przypadku technologii Membrana NeoDry. Zastosowana w odzieży narciarskiej 4F, zapewnia komfort nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Specjalna struktura ubrań nadaje im właściwości wiatroszczelnych i wodoodpornych.

Męska i damska odzież sportowa dedykowana aktywnościom zimowym

 

Ta sama marka proponuje także wyposażenie narciarskie dla mężczyzn, więc skupiając się na jej ofercie, możecie dobrać kompletne stroje dla was dwojga. Poza kurtkami znajdziecie w niej spodnie, wszystkie potrzebne w górach akcesoria oraz bluzy. Wśród polarów 4F dominują modele dopasowane, które jednocześnie zapewniają swobodę ruchów, co w trakcie całodziennych szaleństw na stoku jest rzecz jasna bardzo istotne.

 

Poza markową kurtką, polarem czy spodniami narciarskimi, niezbędne okazują się również wybrane akcesoria. I tak w górach egzamin zdają solidne rękawice, ciepłe i oddychające czapki, kominy na szyję oraz twarz, a także termoaktywna bielizna. Ta ostatnia skutecznie reguluje ciepłotę ciała w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Odprowadza nadmiar wilgoci, przez co pełni funkcje izolacyjne i wentylacyjne jednocześnie.

 

Białe szaleństwo na stoku może sprawiać dużo frajdy, o ile się do niego odpowiednio przygotujecie. Nawet amatorzy narciarstwa, którzy w tej dziedzinie stawiają dopiero pierwsze kroki, powinni mieć tego świadomość. Dedykowane takim aktywnościom ubrania, akcesoria i obuwie zapewniają potrzebny wówczas komfort. Zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera, gruba warstwa ubrań musi być przede wszystkim praktyczna. Szczególnie gdy mamy zamiar spędzić w niej cały dzień.

 

pixabay

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze