Masz słabość do tego trunku? Oto najbardziej KALORYCZNE ALKOHOLE!

Powszechnie wiadomo, że alkohol dostarcza naszemu organizmowi dużo pustych kalorii oraz zero jakichkolwiek wartości odżywczych. Sprawdź, które z alkoholi mają najwięcej kalorii.

Duży wpływ na otyłość ma nie tylko jedzenie słodyczy, tłustych potraw czy brak ruchu, ale także picie alkoholu. Jak się okazuje kalorie nie znajdują się tylko na talerzu, ale także w niepozornym kieliszu, po który sięgamy. Poniżej przedstawiamy poszczególny rodzaj trunków i wysokość kalorii jaki w sobie kryją.

 

Kaloryczność alkoholi wysokoprocentowych:

-Brandy 30 ml – 65 kcal

-Koniak 50 ml -160 kcal

-Whisky 30 ml – 65 kcal

-Wódka czysta 50 ml – 110 kcal

 

Wina:

-Czerwone słodkie 120 ml – 115 kcal

-Czerwone półsłodkie 120 ml – 92 kcal

-Białe półwytrawne 120 ml – 90 kcal

-Czerwone wytrawne 120 ml – 80 kcal

 

Piwa:

-Jasne pełne 0,33 l – 230 kcal

-Ciemne pełne 0,33 l – 250 kcal

 

Jeżeli jesteśmy na diecie lub zależy nam żeby nie przytyć z pewnością należy wystrzegać się wszelkich likierów oraz słodkich drinków. To one kryją w sobie najwięcej pustych kalorii, które są zasługą cukrów!

 

-Likier advocat 0,30 ml – 150 kcal

-Margarita – 550 kcal

-Pina colada  – 600 kcal

 

Najlepiej unikać słodkich śmietankowych, kawowych i czekoladowych likierów, ponieważ mały kieliszek takiego likieru zastępuje nam cały deser.

 

ZOBACZ TEŻ:Pijesz ten alkohol? Niedługo trzeba będzie dopłacić do…

 

Za „najzdrowszy alkohol” uważa się czerwone wytrawne wino, ponieważ zawiera wysoką zawartość anntyoksydantów. Warto jednak nie zapominać o tym, że optymalna „dawka na dzień” nie powinna przekraczać więcej niż jeden kieliszek.

 

 

Źródło:beszamel.pl/pixabayKomentarze