Gniezno : Zdążyła TYLKO odebrać telefon. DRAMAT zaczął się chwilę później.

Gniezno. Kobieta zdążyła tylko odebrać telefon. Chwilę później wydarzył się prawdziwy dramat.

Mieszkanka gminy Gniezno (Wielkopolskie) została oszukana przez przestępców podszywających się pod firmę kurierską. Celem wyłudzenia danych, oszuści zastosowali metodę na SMS-a od firmy kurierskiej.

Jak wynika z zeznań kobiety złożonych  gnieźnieńskiej policji, kobieta otrzymała SMS-a. W treści wiadomości wpisano, że należy dopłacić 50 groszy za przesyłkę. Następnie trzeba było kliknąć w link oraz zalogować się i dokonać płatności. Następnie…

„Podczas logowania do aplikacji banku, pokrzywdzona została poproszona o podanie swoich danych osobowych oraz loginu i hasła do konta. W trakcie logowania strona internetowa, z którą się łączyła, wielokrotnie się zawieszała. Po pewnym czasie kobieta zauważyła na swoim koncie, że ktoś wziął na nią kredyt, a niedługo później zorientowała się, że został wzięty kolejny kredyt – informuje policja.

Łącznie na dane osobowe poszkodowanej zaciągnięto kredyty oraz pożyczki na niemal 23 tysiące złotych. Mimo wielu ostrzeżeń przed tego typu oszustwami, przestępcy nadal chętnie korzystają z tej metody.

Warto zachować ostrożność podczas internetowych płatności. Najlepiej nie logować się do kont bankowych poprzez otrzymane linki. Płacąc przez pośredników korzystajmy tylko ze sprawdzonych stron. Bezpieczną opcją będzie także płatność za pomocą BLIK-a. Wówczas nie musimy podawać żadnych danych a płatność oraz kwotę potwierdzimy w naszej aplikacji bankowej.Komentarze